Elhalasztották a megyei és a beregszászi járási bajnokság meccseit

A Kárpátaljai Labdarúgó Szövetség november 5-én megtartott rendkívüli ülésén döntött a megyei és a megyei másodosztályú bajnokságok soron következő fordulóinak elhalasztásáról. Hasonló döntésre jutottak Beregvidéken is, ahol szintén elnapolták a következő fordulót. A hátralévő mérkőzések lebonyolításáról a későbbiekben döntenek az érintett szövetségek, a találkozók időpontja a járványhelyzet alakulásától függ majd.

A beregszászi járási labdarúgó-bajnokságban hét fordulón vannak túl a csapatok, és két fordulóval a bajnokság befejezése előtt a 19-19 pontos Nagybégányi FC és a Beregvidéki FC az aranyérem legfőbb várományosa, de a 18 pontos Nagybaktai FC is esélyes matematikailag a bajnoki címre.

A megyei bajnokságban tíz fordulót tudhatnak maguk mögött a csapatok, és nagy meglepetésre a tabella élén az Ilosvai Buzsora áll 23 pontjával. A második Huszti FC-nek 19, míg a harmadik Újdávidházai-Borhalmi Medvigynek 17 pontja van. A negyedik és ötödik helyen álló 15-15 pontos Polenai FC és a Nagyszőlősi FC egyaránt egy meccsel kevesebbet játszott riválisainál, így számukra is elérhető közelségben van még az ezüstérem.

A megyei másodosztályú bajnokságban a nyugati és keleti zónában is a helyosztók következnek. A párharcok győztese egy mérkőzés után kerül majd ki, ezután pedig a nyugati és keleti zóna győztese mérkőzik meg egymással a másodosztály abszolút bajnoki címéért. Amennyiben megrendezik a mérkőzéseket, a következő párharcokra kerül majd sor: