Emléktornát rendeztek Andrik János sakkozó tiszteletére Beregszászban

Január 27-én a beregszászi Tanítók Házában immár harmadik alkalommal rendezték meg az Andrik János-emléktornát a Beregszászi Járási Közigazgatási Hivatal oktatásügyi, ifjúsági és sportosztálya közreműködésével. A sakkversenyre 38 résztvevő érkezett, ami nagy meglepetést okozott a szervezőknek, hiszen az eddigiekhez képest ez rekordnak számít.
A megmérettetés legfiatalabb résztvevője 5 éves, a legidősebb 79 éves volt. Az emléktornára nemcsak Beregszászból és környékéről érkeztek résztvevők, hanem Nagyszőlősről, Munkácsról, Lembergből és Budapestről is.
A sakkverseny svájci rendszerű körmérkőzések szerint zajlott: 7 fordulóban 15-15 perc állt a játékosok rendelkezésére. A számos érdekes mérkőzés során kiélezett küzdelmeknek lehettünk tanúi.
A legfiatalabb versenyző, az ötéves beregszászi Szinnij Artúr és a legidősebb résztvevő, a 79 esztendős nagyszőlősi Oláh Vaszil oklevélben részesült.
A lányok között a legjobbnak Deák Alexandra bizonyult (Beregszászi 4. Sz. Kossuth Lajos Középiskola). Az ifjúsági korcsoportban 3. helyezést ért el Hrudinyin Denisz, 2. helyen Bak Ernő végzett (Beregszászi 4. Sz. Kossuth Lajos Középiskola), az 1. helyet pedig Izsák András (Beregszászi 1. Sz. Középiskola) érdemelte ki. Izsák András egyébként negyedik lett az összesített versenyben is, és ezzel ő lett a legeredményesebb beregszászi játékos.
Az emléktorna harmadik helyezését Botos Miklós (Nagyszőlős) nyerte, másodikként Ruszanov Szerhij (Nagyszőlős) végzett, az első helyezést pedig Olekszandr Prochorov (Lemberg) érdemelte ki. A nyertesek oklevelet, emlékérmet és kupát vehettek át.