Felemás Európa Liga szereplés

Felemásra sikeredett a magyar csapatok Európa Liga szereplése. A 2. selejtezőkör visszavágóinak még mindhárom magyar csapat bizakodva vágott neki, megvolt a reális esélyük a továbbjutásra.

A legkedvezőbb helyzetben a Ferencváros volt, hisz az Üllői úton mutatott remek játéknak köszönhetően 2:1-es előnnyel utazhatott Norvégiába a zöld-fehér csapat. Ám ügyelnie kellett a Fradinak nehogy a norvég hideg és a műfüves pálya megtréfálja őket. Talán az utóbbi két tényező hatására vagy taktikai megfontolásból az FTC játékosai a mérkőzés elején átadták a területet az ellenfélnek és főleg a védekezésre koncentráltak. Az első játékrész feléhez érve már nyomasztóvá vált a norvégok fölénye, bár igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítania a hazai csapatnak. A félidő hátralevő részében kezdett kijönni a szorításból a Fradi. Ezt jelezte az is, hogy már nemcsak a védekezésre figyeltek a ferencvárosiak, hanem sikerült egy-két kontrát is vezetniük. Az egyik ilyen tetszetős támadásból a 42. percben megszerezte a vezetést a magyar csapat. Maróti Andrezinhóhoz játszott, aki a tizenhatoson belül kiugratta Oláhot és támadó 11 méterről a védhetetlenül emelt a norvég kapu hosszú sarkába. Így 1:0 vendégvezetéssel mentek szünetre a csapatok. A megszerzett gól úgy látszott magabiztosabbá tette a Fradit és kissé megzavarta a hazai játékosokat. A térfélcserét követően a Ferencváros kontrollálta a játékot, annak ellenére, hogy az aalesundiak voltak mezőnyfölényben. A hazaiak a mérkőzés e szakaszában nem tudtak eljutni a magyar kapuig sem. Azonban az utolsó 20 percben bekövetkezett az, amitől sokan féltek. A házigazdák felpörgették a játékot és a fáradni látszó zöld-fehér játékosok ekkor már csak szabálytalanságok árán tudták megakasztani az ellenfél támadásait. A 72. percben Júnior buktatta Myklebust a ferencvárosi tizenhatoson belül. A játékvezető által megítélt büntetőből Barrantes egalizálta az állást. A gól még inkább fokozta a norvégok támadókedvét, akik ennek megfelelően mindent egy lapra feltéve kezdtek el rohamozni. Az összecsapás vége előtt 3 perccel, sajnos, siker koronázta próbálkozásaikat. Egy jobb oldali beadásnál Ranilovic rossz ütemben mozdult ki kapujából, a labda a hosszún üresen érkező csereember, Fuhre elé szállt, aki nyolc méterről nem hibázott, kiharcolva ezzel a hazai csapat számár a hosszabbítást. A hosszabbításban egyértelmű fizikai és lélektani fölényben volt az Aalesund. Még tovább fokozták az iramot a házigazdák, teljesen a kapuja elé szögezve ezzel a magyar csapatot. Ekkor az FTC-nek csak egy célja volt, hogy kihúzza valahogy a büntetőrúgásokig. Sajnos ez azonban nem sikerült. A hosszabbítás vége előtt egy perccel Barrentes végzett el szabadrúgást, a felívelt labdája teljesen üresen találta Postot, aki 10 méterről a tehetetlen Ranilovic mellett megszerezte a továbbjutást jelentő gólt a norvégoknak. Összesítésben 4:3 arányban bizonyult jobbnak és jutott tovább az Aalesund.

A norvég-magyar párharc második felvonását Tromsőben játszottá. A magyar bajnoki ezüstérmes Paksi FC vendégszerepelt Norvégia 8. legnagyobb városában. Az első mérkőzésen 1:1-et játszott a két csapat, ami a Tromső számára volt kedvező az idegenben szerzett gól miatt. Ennek megfelelően magyar csapat lendült támadásba és alakított ki helyzeteket az ellenfél kapuja előtt. A kezdeti megilletődöttség után magához tért a hazai csapat és lassan magához ragadta az irányítást is. Az első félidőben a norvégok többet birtokolták a labdát és több helyzetet is alakítottak ki, mint a Paks, de a magyar csapatnak is megvoltak gólszerzési lehetőségei. A pihenőre azonban mégis 0:0-s állással vonultak a játékosok. A szünet utáni első negyedóra nem tartogatott sok izgalmat, annál több esemény volt azonban, az azt követő 3 percben. Az 59. percben Böde indította Kiss Tamás, ám a tisztázni igyekvő hazai védő Björck a kapufára rúgta a labdát, amit a szemfüles Kiss 3 méterről a kapuba helyezett. Három perccel később Báló Tamás ívelését, vállal átvéve lépett ki a norvég védők között Böde, aki 8 méterről jobbal a kapuba lőtt. Hidegzuhanyként érte a házigazdákat a gyorsan bekapott két gól. Bár norvég tréner próbálta cserékkel felrázni csapatát, ez azonban nem sokat segített. A 77. percben Kiss lecsapott egy rosszul hazaadott labdára, és a tizenhatosról a kapuba lőtt. Megszerezve ezzel önmaga második, csapat harmadik gólját a mérkőzésen. A továbbjutás kérdése ezzel a találattal végleg eldőlt. Meglepetésre a Paks 3:0-ra nyert a Tromső otthonában és 4:1-s összesítéssel jutott tovább a 3. selejtezőkörbe.

A Pakshoz hasonlóan a nemzetközi kupák terén szintén újoncnak tekinthető Kecskemét is 1:1-es első mérkőzés után utazott Kazahsztánban az Aktobe otthonába. Az első félidőben főleg a mezőnyben zajlott a küzdelem a nem éppen látványos mérkőzésen. Egyik csapat sem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani. Az Aktobe kissé többet birtokolta a labdát, de a szünet előtti pillanatokban inkább a Kecskemét akarata érvényesült. A második félidőben az Aktobe ragadta magához a kezdeményezést, míg a Kecskemét nem tudott az ellenfél kapujáig eljutni. Az utolsó 25 percre magához tért a magyar csapat és több helyzetet is sikerült kialakítania az ellenfél kapuja előtt. A kazahok kapusa azonban állta a sarat és megőrizte kapuja érintetlenségét az összecsapás végéig. A 0:0-s végeredmény és az 1:1-s összesítés így a házigazdák továbbjutását eredményezte, idegenben szerzett találatuknak köszönhetően.

A sorozat e szakaszában pályára lépő egyetlen ukrán csapat a Vorszkla Poltava hazai pályán fogadta az észak ír Glentorant. A kinti mérkőzésen 2:0-ra nyertek a poltavaiak. Az itthoni találkozó előtt mindenki megegyezett abban, hogy a továbbjutás lényegében már eldőlt. Ennek megfelelően a hazai szurkolók közönségszórakoztató és eredményes játékot vártak csapatuktól. Az első gólra 33 percig kellett várnia a hazai publikumnak, ekkor Januzi volt eredményes. Újabb 3 perc elteltével ismét betalált a Vorszkla, Kurilov juttatta a labdát a vendégek kapujába. A mérkőzés utolsó találatát, ismét Januzi szerezte a 73. percben. Így 3:0-s győzelmének köszöntetően kapott gól nélkül 5:0-s összesítéssel jutott tovább a Vorszkla.