Finn győzelem Eriksen drámája után, és magabiztos belga kezdés

A labdarúgó Európa-bajnokság B csoportjában megrendezett Dánia–Finnország találkozó sajnos nem a játékról marad emlékezetes, hanem arról, hogy a hazaiak középpályása, Christian Eriksen összeesett a pályán, újra kellett éleszteni, és több mint másfél óra szünet után folytatódott a mérkőzés. Később a játékos kérte társaitól a folytatást, amelyet 1:0-ra a finnek nyertek meg. A csoport másik mérkőzésén a belgák kihasználva az oroszok hibáit, magabiztos győzelmet arattak a Szbornaja felett (3:0). Az A csoportban a svájciak vezetést szereztek Wales ellen, de a szigetországiak egyenlíteni tudtak.

A dán–finn meccset a hazaiak kezdték jobban, de kimaradtak a helyzeteik, majd az első félidő hajrájában jött a drámai fordulat. A 43. percben a dánok középpályása,  Christian Eriksen összeesett a pályán. Nem volt ellenfél a közelében, furcsán mozgott és hirtelen arccal előre összeesett, amikor éppen labdát kapott. A berohanó orvosi stáb a pályán szívmasszást alkalmazott. A mérkőzés orvosi vészhelyzet miatt félbeszakadt, de Eriksen állapotát stabilizálni tudták, már magánál volt, amikor levitték a pályáról, stabil állapotban szállították kórházba. Másfél óra szünet után folytatódott a meccs, a hírek szerint Eriksen kapcsolatba lépett a csapattal, és ő kérte, hogy a társai játsszák le a meccset. A folytatásban Jere Uronen beadásából Joel Pohjanpalo befejelte a finn válogatott történetének első Eb-gólját, Kasper Schmeichel kapus óriási potyagólt kapott (0:1). A meccs legjobbja, a finnek kapusa, Lukas Hradecky még Pierre-Emile Höjbjerg tizenegyesét is kivédte a 74. percben. A finnek 15 ezer néző előtt győztek Koppenhágában, így történetük első Eb-szereplését győzelemmel kezdték.

Oroszország és Belgium szentpétervári összecsapását 26 ezer néző előtt rendezték, de a hazai drukkereknek nem sok örömük volt a meccsben. A 10. percben Mertens felívelésénél Szemjonov vétette el a labdát, és engedte át a méteres lesen álló Romelu Lukakunak, aki 11 méterről nem hibázott. A belga támadó az Interes csapattársának, Eriksennek ajánlotta gólját (1:0). Még a szünet előtt az oroszok kapusa, Sunyin is megajándékozta egy labdával a belgákat: Thorgan Hazard ívelését Thomas Meunier elé ütötte, aki megszerezte a belgák második találatát (2:0). Az oroszok a második félidőben próbálták átvenni a játék irányítását, de ez veszélyes helyzetekben nem nyilvánult meg. A legközelebb akkor jártak a gólhoz, amikor Dedryck Boyata rosszul sikerült felszabadítási kísérletéből kis híján öngól lett, de a belgák végül megőrizték a kapujukat a góltól. Lukaku a végén duplázni tudott, és csapata harmadik találatát is megszerezte, beállítva ezzel a 3:0-s végeredményt. Az oroszok a finnek ellen javíthatnak a 2. fordulóban.

Az A csoportban Wales 1:1-es döntetlent játszott Svájccal Bakuban. Mindkét együttes gólszerzője szöglet után és fejjel volt eredményes. A 49. percben Shaqiri jobb oldali szögletét követően a védőjétől elszakadó Embolo az öt és feles vonaláról a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát, amivel 1:0-ra vezettek a svájciak. A 74. percben jött a walesi egyenlítés: egy kicsiben elvégzett szöglet után Joe Morrell jobb oldalról ívelte be a labdát, amelyet a lendületből érkező Kieffer Moore kilenc méterről a kapu jobb alsó sarkába csúsztatott (1:1). A 85. percben még a svájciak lőttek egy lesgólt, amit a VAR érvénytelenített, így az eredmény nem változott.

Labdarúgó Európa-bajnokság, 1. forduló:

A csoport: Wales – Svájc 1:1

Az állás: 1. Olaszország 3 p. (3:0), 2. Svájc 1 p. (1:1), 3. Wales 1 p. (1:1), 4. Törökország 0 p. (0:3).

B csoport: Dánia – Finnország 0:1

Belgium – Oroszország 3:0

Az állás: 1. Belgium 3 (3:0), 2. Finnország 3 (1:0), 3. Dánia 0 (0:1), 4. Oroszország 0 (0:3).