Ungvár FC

Gödörben az Ungvári FC, hengerelt a Sahtar

Zsinórban harmadik meccsén maradt nyeretlen az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Ungvári FC. Az Ung-parti gárda ezúttal hazai pályán szenvedett kiütéses vereséget a Kárpáti Halics együttesétől. Az ungváriak újabb vereségükkel visszacsúsztak a tabella negyedik helyére. Az ukrán Premier Ligában a címvédő Sahtar Donyeck 4:1-re legyőzte a Mariupol csapatát, ezzel a bányászok feltornázták magukat a tabella második helyére.

Az Ungvári FC háromgólos vereséget szenvedett hazai pályán a Kárpáti Halics csapatától, így a legutóbbi három forduló során összesen csupán egy pontot tudott begyűjteni Volodimir Vaszjutik gárdája. A lemberg megyei vendégek az első félidő hajrájában szerezték meg a vezetést. A második játékrész elején a Kárpáti Halics megduplázta előnyét, így az 54. percben már 0:2-t mutatott az Avangard Stadion eredményjelzője. A hazaiaknak ezen a meccsen semmi sem jött össze, hibát hibára halmoztak, míg a vendégek eredményesen kihasználták helyzeteiket. A 76. percben a Halics csapata megszerezte harmadik gólját, ezzel beállítva a végeredményt. A bajnokságot a Dunajivci csapata vezeti 17 pontjával (hét lejátszott mérkőzés), megelőzve a szintén 17 pontos Kárpáti Halicsot (9 mérkőzés), és a 16-16 pontos Pogyilja Hmelnickijt (8 mérkőzés) és az Ungvári FC-t (8 mérkőzés). A következő fordulóban a kilencpontos Rubikon Kijev vendége lesz az Ung-vidéki egyesület.

A bajnoki címvédő Sahtar Donyeck a Mariupol csapatát fogadta a kijevi Olimpiai Stadionban. A hazaiak a 26. percben szerezték meg a vezetést, miután Taison értékesítette a donyeckiek javára megítélt büntetőt. A 44. percben Sudakov növelte kétgólosra a donyecki előnyt. A 65. percben ismét büntetőhöz jutott a Sahtar, amit Alan Patrick értékesített (3:0). A 72. percben Gorbunov szépített az eredményen (3:1), de három perccel később Taison duplázni tudott, amivel beállította a 4:1-es végeredményt. A Sahtar győzelmével megelőzte a Vorszkla Poltavát, és egy pontra megközelítette az éllovas Dinamo Kijevet. A kijeviek a 8. fordulóban a Dnyipro-1 csapatához látogatnak, a Vorszkla pedig a sereghajtó FK Lvivhez látogat. A kárpátaljai Minaji FC vasárnap 13:00 órakor látja vendégül Ungváron a szintén újonc Rukh Lviv csapatát.