Győzött a Sahtar és a Dinamo

A 25. fordulóval folytatódott a honi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság. Mint ismert, az elmúlt héten az európai kupákban még érdekelt két ukrán csapat búcsúzott a további küzdelmektől. Kérdés volt, hogy vajon a hazai bajnokságban tudják-e kárpótolni majd a szurkolókat. A Sahtar Donyeck idegenben a Tavrija Szimferopol otthonában lépett pályára.

A középmezőnyhöz tartozó hazaiak számára nem indult túl jól a találkozó, hiszen már a 12. percben Jadson révén előnybe kerültek a vendégek. A szimferopoli csapat, azonban nem adta könnyen magát. Jól védekezett és veszélyes támadásokat vezetett, aminek köszönhetően Humenyuk révén a 70. percben sikerült kiegyenlítenie. A pontmentéshez, azonban ez sem volt elég, mivel a Sahtar a hosszabbítás 4. percében Fernandinho találatával, a vártnál kicsit nehezebben, de begyűjtötte a három bajnoki pontot.

A donyeckiek fő riválisa a Dinamo Kijev hazai pályán fogadta a Zorja Lugánszk csapatát. A fővárosi alakulat a papírformának megfelelően kezdett. A 6. percben Huszev révén megszerezték a vezetést, majd az 59. percben Leandro Almeida megduplázta az előnyt. A mérkőzés hátralévő részében már nem született több találat, így a Dinamo magabiztosan 2:0 arányban győzött és így továbbra is harcban áll a bajnoki címért.

A 9 mérkőzés óta veretlen Metaliszt Harkiv az Arszenal Kijevet látta vendégül. A harkovi csapat könnyedén 2:0-s félidőt követően 2:1 arányban legyőzte a fővárosi alakulatot. Az európai kupaindulásért küzdő csapatok közül, mind a Dnyipro, mind a Karpati Lviv erejéből csak a döntetlenre futotta. Előbbi idegenben az Obolonnyal játszott 1:1-s döntetlent, utóbbi hazai pályán Szevasztopollal végzett 2:2-re. A döntetlen inkább az esélyesebb csapatok számára volt hízelgő, hiszen nekik sikerült úgymond megmenteni az egy pontot. A forduló legnagyobb arányú 3:0-s győzelmét a Vorszkla Poltava aratta, haza környezetben a Krivbasz Krivij Rih fölött. A Mariupol Illicsivetsz fordulatokban gazdag mérkőzésen ért el 2:2-s döntetlent a Voliny Luck ellen. A vendégek kétszer is vezettek, utoljára a 85. percben, de a hazaiaknak végül 90 percben sikerólt otthon tartaniuk az egy pontot. A Metalurg Donyeck és a Metalurg Zaporizsja találkozót a hazaiak várták bizakodva, hiszen a haza pálya előnye és bajnoki tabellán elfoglalt jobb helyezés, mind mellettük szólt. A nem túl jó formában lévő vendégeknek azonban sikerült megszakítaniuk a 8 meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatukat és 1:0 arányban legyőzték a kisebbik donyecki csapatot.

A bajnoki tabella első három helyezettje egyaránt nyerni tudott a fordulóban, így a helyezések nem változtak, első a Sahtar 64 ponttal, második a Dinamo 53 ponttal harmadik 50 ponttal a Metaliszt. A góllövőlista első három helyén nem történt változás.