Győzött Királyházán, és élre állt a Kígyósi FC

Kihasználta a Beregvidék FC botlását, és egy hétre biztosan az élre állt a Kígyósi FC a beregszászi járási labdarúgó-bajnokság 8. fordulóját követően. A beregszászi kistérségi együttes 3:1-es győzelmet aratott a negyedik helyen álló Királyházai FC otthonában. A kígyósiak a következő fordulóban szabadnaposak lesznek, így visszaveheti a listavezető pozíciót a Beregvidék FC, amennyiben hazai pályán legyőzik Királyháza csapatát. A Mezőgecsei Baktyanec maradt a harmadik helyen, miután 3:3-as döntetlent játszottak a Tiszakeresztúri FC vendégeként. A Tiszaújlaki FC nagy meglepetésre 5:1-es vereséget szenvedett a hátsó régióba tartozó Szőlősvégardó otthonában.

A forduló egyik rangadóját Királyházán rendezték, ahol a Kígyósi FC vendégeskedett. A vendégek annak tudatában léptek pályára, hogy győzelmük esetén átvehetik a listavezető pozíciót, ami azért is fontos, mert egy meccsel többet játszottak riválisaiknál, így az utolsó fordulóban szabadnaposak lesznek. A kígyósiaknak sikerült is a három pont megszerzése, kétgólos győzelmet arattak a rivális otthonában (1:3). A királyházai együttesnek még nehezebb dolga lesz a következő fordulóban, mivel a Beregvidék FC otthonába látogatnak.

A Mezőgecsei Baktyanec Tiszakeresztúrba látogatott, ahol 1:1-es első félidőt követően mehettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben már 3:1-re is vezettek a vendégek, de a tiszakeresztúriak ezúttal fel tudtak állni kétgólos hátrányból, és kiegyenlítettek. A Tiszaújlaki FC Szőlősvégardóba látogatott, ahol nagy meglepetésre sima, 5:1-es vereséget szenvedtek. A következő fordulóban a szomszédvárak rangadóján Tiszakeresztúr csapatát fogadják a tiszaújlakiak. A mezőgecsei-nagybaktai alakulat az első kör utolsó fordulójában beérheti a kígyósiakat, amennyiben legyőzik hazai pályán a Fancsikai FC-t. A sereghajtó Mezővári FC is javíthat a pihenő előtt, ha számukra kedvező eredményt érnek el hazai közönség előtt a Szőlősvégardói Teszla ellen.