Harkivé lett a bronz

Az honi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójára már csak néhány nyitott kérdés maradt. A tabella első két helye már korábban elkelt, ám a bronzérmes kilétére csak az utolsó fordulóban derült fény. Az záró forduló összecsapásait egyidőben 21-én 15-kor rendezték.

A harmadik helyért folytatott versenyfutásban a Metaliszt Harkiv 1 pontos volt előnyben a Dnyipro előtt. A harkovi csapatnak a fővárosban kellett megőriznie előnyét az Obolony elleni mérkőzésen. Ennek megfelelően alaposan be is kezdtek a vendégek és Cristaldo 14. illetve 25. percben szerzett duplájának köszönhetően megnyugtató előnyre tettek szer. Ezt az előny aztán megőrizték mérkőzés végéig, így megérdemelten került Harkovba a bronzérem. A Rivális Dnyipro a Donbász Arénában próbált meg pontokat gyűjteni a Sahtar ellen. Ezen a találkozón azonban nem született egyetlen találat sem, aminek köszönhetően egy-egy ponttal gazdagodott mindkét csapat.

A másik nagy kérdés az volt, hogy a már kiesett Metalurg Zaporizsja mellett melyik gárda búcsúzik még az elitligától. A 14. helyezett Szevasztopol a forduló előtt megszerzett 27 pont birtokában kicsit könnyebb helyzetben volt, mint a versenytárs Mariupol Illicsivetsz, hiszen a krimi derbin fogadta a Tavriját, míg Mariupolba a Dinamo látogatott el. A krimi rangadón a 27. percben Lucky Idahora vendégeket jutatta előnyhöz. A vendégcsapat számára az Európa Ligában való indulás volt a tét, hiszen a Vorszkla esetleges Karpati elleni botlása révén elérhető lett volna 6. hely. Az összecsapáson végül több találat nem született így maradt az 1:0-s Tavrija győzelem. Eközben Mariupolban a 19. percben előbb Alijev majd a 27. percben Sevcsenko is betalált. Az Illicsivetsz kiesését már majdnem mindenki elkönyvelte, egyedül csak a hazai játékosok bíztak még a bennmaradásban. Ennek szellemében kezdték meg a második játékrészt a házigazdák és a 61. percben Jarosenko révén faragtak a hátrányból. 12 perc elteltével már egyenlő volt az állás köszönhetően Pukanics góljának. Ám ez még mindig kevés volt a bennmaradáshoz, azonban a 91. percben drámai fordulat következett Tiscsenko vette be Sovkovszki kapuját és ezzel nemcsak a győzelmet, de a bennmaradást is kiharcolta csapata számára.

Igazi rangadónak ígérkezett a Karpati Lviv és a Vorszkla Poltava összecsapása. A mérkőzés fordulatokban gazdag volt, hiszen a találkozó folyamán mindkét csapat vezetett, ám a végén 2:2-s döntetlent könyvelhettünk el. A középmezőny csapatainak mérkőzésein a Voliny Luck hazai pályán kapott ki 1:3 arányban a Metalurg Donyecktől, míg az Arszenal otthon nyert 1:0-ra a Krivbasz ellen. A már kiesett Metalurg Zaporizsja szépen búcsúzva 2:0-ra nyert a Zorja Lugánszk otthonában.

A gólkirályi címet Jevhen Szeleznyov (Dnyipro) nyerte 17 találattal. Az BL-ben a csoportkörbe jutott a bajnok Sahtar, az ezüstérmes Dinamót, pedig egy kvalifikációs kör választja el ettől. Az Európa Ligában való indulás jogát a Metaliszt Harkiv, a Dnyipro valamint a Karpati Lviv mellett a Vorszkla Poltava harcolta ki.