Hat góllal kikapott a svédektől a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott 24-18-ra kikapott Svédország csapatától az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, kedden este Malmőben, ennek ellenére továbbra is versenyben van az elődöntőbe kerülésért, és az olimpiai selejtezőtornára jutásért.

Gulyás István szövetségi kapitány együttese szerdán 16 órától a portugálok ellen zárja a középdöntőt. Döntetlennel a harmadik helyen zárná a csoportot a csapat, és biztosítaná helyét az áprilisi ötkarikás kvalifikációs tornák egyikén. Győzelemmel akár az elődöntőt érő második pozícióban is végezhet a gárda, amennyiben Norvégia legyőzi Szlovéniát.

A stockholmi döntős hétvégére – ahol az elődöntőket, illetve a döntőt, a bronzmeccset és az 5. helyért kiírt összecsapást rendezik – akár egy- vagy kétgólos szerdai vereséggel is eljuthat a válogatott, ha szerda este Izland legyőzi Svédországot.

————
Mikler – Hornyák, Máthé 3, Bánhidi 3, Sipos, Szita 4, Győri 2, cserék: Bóka 1, Fekete 1, Balogh Zs. 2, Nagy B. 1, Ligetvári 1, Rosta, szövetségi kapitány: Gulyás István

Az előző kontinenstornán ezüstérmes svédek annak tudatában léptek pályára, hogy már biztosan nem juthatnak az elődöntőbe, és a csoport harmadik helyének megszerzésére is csak matematikai esélyük volt.

Az első tíz percben Mikler Roland öt bravúros védést is bemutatott, erre alapozva a magyarok kezdték jobban a meccset (4-2). A támadójáték akadozott, mert a szélsőkhöz egyáltalán nem jutott el a labda, az ellenfél pedig szigorúan őrizte a belső posztokon játszókat, így tíz percig nem született magyar gól.
A védekezés remekül működött, és bár a játékvezetők tevékenységén érezhető volt, melyik csapat játszik hazai pályán, a svédek csak a 23. percben tudták először átvenni a vezetést, a szünetben pedig 10-9 volt az állás a javukra.

A második félidőben némileg hatékonyabban támadtak a magyarok, távoli átlövéseikkel tartották a lépést ellenfelükkel, ám a 48. perc után, 18-18-as állást követően egyetlen gólt sem tudtak szerezni. Ezt kihasználva a skandinávok elléptek és végül magabiztosan győztek.

A svédek legeredményesebb játékosa Lucas Pellas volt öt góllal. A Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson négyszer volt eredményes. A magyar kapuban Mikler Roland 38 lövésből 14-et védett ki.

A két csapat 42. alkalommal találkozott egymással 17 magyar siker és négy döntetlen mellett ez volt a 22. svéd győzelem.

A magyar válogatott Oroszország és Izland legyőzése, illetve az olimpiai és világbajnok Dánia elleni döntetlen után csoportgyőztesként, a maximális két ponttal jutott a középdöntőbe, ahol kikapott a legutóbbi két világbajnokságon egyaránt ezüstérmes Norvégiától, majd legyőzte Szlovéniát, szerdán 16 órától pedig Portugáliával találkozik.

korábban:
Szlovénia-Portugália 29-24 (14-15)
Norvégia-Izland 31-28 (19-12)
Az állás: 1. Norvégia 8 pont, 2. Szlovénia 6, 3. MAGYARORSZÁG 4, 4. Portugália 2 (112-116), 5. Izland 2 (101-110), 6. Svédország 2 (88-97)