Hullámvölgyben az FC Déda

Bár már javában tombol a nyár, mégsem pihennek a csapatok a megyei labdarúgó-bajnokságban.

Az alsó osztályban például június 22-én a kilencedik forduló mérkőzései kerültek megrendezésre. A nyugati csoportban a listavezető FC Nagybégány az utolsó előtti helyen álló Nagyberezna vendégeként igyekezett feledtetni szurkolóival előző heti botlását. A két gárda összecsapását a várakozásnak megfelelően a vendégek kezdték aktívabban, ám támadásaikat sokáig nem koronázta siker, pedig Tarasz Vajdanics fiai mind átlövésekből, mind pedig középre ívelt labdákból megpróbáltak eredményesek lenni. A hazaiak ezalatt szinte teljes csapatukkal a védekezésre koncentráltak bízva egy esetleges gyors ellentámadás lehetőségében. Már-már úgy tűnt, hogy az első játékrész gól nélkül ér majd véget, amikor is Szeles Lászlónak sikerült kihasználnia a bereznaiak védelmi megingását és megszereznie csapatának a vezetés. A pihenőt követően nem változott a játék képe, a saját tizenhatosa előtt tömörülő hazai védelmet megpróbálták átlőni a vendégek, míg a házigazdák nagy ritkán egy-egy kontrából igyekeztek veszélyeztetni. A második félidő elején ismét villant Szeles. A bégányi játékos egy támadás végén egy az egyben találta magát a hazaiak kapusával, ám még mielőtt ellőhette volna a labdát, a nagybereznaiak részéről Vladiszlav Farkas szabálytalankodott vele a büntetőterületen belül. A hazaiak gondját még tovább tetőzte a csapatkapitány, ugyanis az esetet követően inzultálta a játékvezetőt, amiért az piros lappal „jutalmazta” őt. A jogosan megítélt büntetőt Loboda értékesítette. A teljesen szétesett házigazdáknak a kegyelemdöfést Geletei Zoltán adta meg. A 70. percben a bégányiak támadója húsz méterről kilőtte a felső sarkot, beállítva ezzel a 3:0-s végeredményt. A bégányiaktól eltérően továbbra sem sikerül kijönnie a hullámvölgyből a másik beregvidéki együttesnek, az FC Dédának. Az előző két játéknapot vereséggel záró tópartiak ezúttal Kincsesen szenvedtek sima 3:0-s vereséget. A nagybégányiak legfőbb riválisai közül az FC Baranya egy fordulatokban és gólokban egyaránt gazdag találkozón 5:4-re nyert a középmezőnyhöz tartozó Beregkisfalud vendégeként. A mérkőzésen egyébként a házigazdák már 4:1-re is vezettek. A forduló rangadóján a harmadik helyezett koncháza hazai pályán sima 3:0-s diadalt aratott a tabella negyedik helyén álló Horlyó felett. A Bégányban elért bravúros döntetlen után sikerült átmentenie remek formáját a játéknapra Lokomotívnak, a „vasutasok” ezúttal odahaza 2:0-ra verték Perecseny legjobbjait. A hétvége legnagyobb meglepetését a Kárpáti Felsőkerepec okozta. A sereghajtó mindezidáig pont nélküli felsőkerepeciek Beregrákoson győztek 3:2 arányban.