Ismét pontot szerzett a Hoverla

A válogatott mérkőzések miatti szünet után a kilencedik fordulóval folytatódott az ukrán Premier Liga. A vasárnapi játéknapon két, az élvonalba frissen felkerült csapat mérte össze tudását Zaporizzsjában. A Hoverla álomszerű rajtot vett a találkozón: már a negyedik percben megszerezte a vezetést az ungvári gárda. Makarenko a bal szélen robogott el, majd laposan középre lőtte a labdát, Miscsenko pedig becsúszva a hazai kapuba juttatta az átadást. Üröm volt az örömben, hogy a gólszerző a becsúszás közben megsérült, így le kellett cserélni. A vezető találatot követően a játék áttevődött a középpályára. A mezőnyben rengeteg pontatlansággal játszottak a csapatok, és ha nagy ritkán el is jutottak az ellenfél tizenhatosáig, akkor biztos, hogy ott rossz megoldást választottak a játékosok. A kárpátaljai együttes támadójátéka főleg a bal szélen felfutó Truhinra és Makarovra épült, míg a Metallurg távoli lövésekből igyekezett egalizálni. A félidő utolsó perceire fölénybe kerültek a házigazdák, ám a szünetre 0:1-gyel tértek a csapatok. A térfélcsere után tovább erősödött a hazaiak fölénye, megyeszékhelyünk legjobbjai minden erejükkel azon voltak, hogy megtartsák a megszerzett előnyüket. Ez azonban nem sikerült, ugyanis a 62. percben egyenlített a Metallurg. Junior a bal szélen két embert cselezett ki, majd kapura lőtt, lövésébe a kameruni Teikeu piszkált bele, túljárva Babenko kapus eszén. Az egyenlítés után sem állt le a Zaporizzsja, a házigazdák szerették volna megszerezni első szezonbeli győzelmüket. Ennek érdekében mindent meg is tettek: az utolsó negyedórára kapujuk elé szögezték Szevidov mester tanítványait, akik a találkozó 88. percétől emberhátrányban védekeztek. Újabb gól azonban már nem született, így maradt az 1:1-es végeredmény.
A listavezető és a honi bajnokságban hosszú ideje veretlen Sahtar most sem kegyelmezett soros ellenfelének. A donyecki gárda a Zorja elleni idegenbeli 3:0-s győzelemével hangolt szerdai BL-mérkőzésére. A „bányászok” legfőbb riválisának számító Dinamo pénteken a forduló nyitómérkőzésén a fővárosban könnyedén 3:1-re verte a Kárpátit. A kék-fehérekre kedden a PSG személyében egy jóval nehezebb ellenfél vár majd a BL-ben. Az Európa Ligában érdekelt csaptok közül a Dnyipro és a Metallisz is hazai pályán nyert. A dnyipropetrovszkiak a Csornomorecet múlták felül 1:0-ra, a harkoviak pedig a mezőny hátsó részében szerénykedő Vorszklát lépték le emberhátrányban játszva 4:0-ra. A forduló legnagyobb arányú győzelme azonban mégsem itt született, hanem Donyeckben, ahol a Metallurg 5:0-ra ütötte ki a kilenc emberrel játszó Arszenalt. Az előző fordulóbeli ungvári botlását saját közönsége előtt egy 2:0-s Krivbász elleni győzelemmel igyekezett feledtetni a Tavrija. A hétvégén egyedül Mariupolban nem láthattak gólt az élvonal mérkőzéseire kilátogató szurkolók. Így az Illicsivec kénytelen volt a Volinnyal osztozkodni a pontokon.
A bajnokságot a pontveszteség nélkül álló Sahtar vezeti 27 egységgel, míg a második helyen a Dnyipro és Dinamo osztozik 21-21 ponttal.
A góllövőlistán 12 találattal továbbra is a Sahtar csatára, Mkhitaryan áll az élen, őt követi a Dinamo gólvágója, Brown 8 találattal.