Járási foci: megvan a Kígyósi FC első győzelme

A beregszászi járási labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának Bereg-vidéki rangadóján megszerezte első győzelmét a Kígyósi FC, amely hazai pályán egy góllal bizonyult jobbnak a Beregszászi Jobbpart-Spárta együttesénél. A játéknap másik találkozóján, az ugocsai derbin, az Ilonokújfalui Csillag három góllal legyőzte a Királyházai FC gárdáját.

Három-három Bereg-vidéki (Kígyósi FC, Beregszászi FC, Beregszászi Jobbpart-Spárta FC) és ugocsai (Tiszakeresztúri FC, Királyházai FC, Ilonokújfalui Csillag FC) együttes részvételével rajtolt el a beregszászi járási pontvadászat, viszont a második fordulót követően a két kiütéses vereséget szenvedő, és összesen huszonhárom gólt kapó Beregszászi FC visszalépett a további küzdelmektől. A beregszásziak eredményeit törölték, így az ellenük szerzett pontokat levonták az őket legyőző csapatoktól.

A második forduló rangadóját Nagybaktán rendezték, ahol a tiszakeresztúriak egy pontot szereztek idegenben a Jobbpart-Spárta ellen. Az ugocsaiak a Beregszászi FC-t fogadták volna a vasárnapi játéknapon, de ellenfelük visszalépése miatt szabadnaposak voltak. A Királyházai FC a második fordulóban technikai győzelmet aratott, mivel a kígyósiak nem utaztak el a számukra idegenbeli mérkőzésre. A harmadik körben már nem volt ilyen egyszerű dolguk, mivel a címvédő Ilonokújfalui Csillaghoz látogattak. A hazaiak a gólgazdag mérkőzésen 5–2-es sikert arattak riválisuk felett. A forduló meglepetése Kígyóson született, ahol az eddig nyeretlen házigazdák egygólos mérkőzésen tartották otthon a három pontot a Beregszászi Jobbpart-Spárta FC ellen. A bajnokság tabellája három játéknap után rendkívül szoros, mivel az eddig két mérkőzést játszó Tiszakeresztúri FC 4 pontjával vezeti a tabellát, a 4 pontos, de három mérkőzést játszó Beregszászi Jobbpart-Spárta előtt, míg a bajnokság másik három együttesének egyaránt 3–3 pontja van.