Kialakult a rájátszás mezőnye a BL-ben

Mint már arról beszámoltunk az ukrán bajnoki ezüstérmes Dinamo Kijev a Bajnokok Ligája 3. selejtező fordulójában 1:2 arányban idegenben is vereséget szenvedett az orosz Rubin Kazanytól, és ezzel kettős vereséggel, 1:4-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Az ukrán csapat már korán a 19. percben hátrányba került. A megszerzett vezetés tudatában a Rubin átadta a területet a vendégeknek, és kontrákra épített. A Dinamo támadásai azonban rendre elhaltak jól működő orosz védelmen. Sajnos a következő találatot is a hazaiak jegyezték a 87. percben, és ezzel végleg eldöntötték a továbbjutás sorsát. A végeredményt végül Huszev állította be a 92. percben. A Dinamo hasonlóan meglepetésre majd az Európa Liga rájátszásában vigasztalódhat a norvég Rosenborg és görög Panathinaikosz. Előbbi 2:3-re kapott ki a cseh Viktoria Plzen otthonában, és így kettős vereséggel esett ki, míg utóbbi, a Dánia, 1:1-es döntetlent követően hazai pályán kapott ki az Odensétől, és búcsúzott a sorozattól. A 3. kör teljes eredménylistája:

Sturm Graz (osztrák)–Zesztafoni (grúz) 1–0

Tj: a Sturm, 2–1-es összesítéssel

Partizan Beograd (szerb)–KRC Genk (belga) 1–1

Tj: a Genk, 3–2-es összesítéssel

Wisla Kraków (lengyel)–Liteksz Lovecs (bolgár) 3–1

Tj: a Wisla, 5–2-vel

Trabzonspor (török)–Benfica (portugál) 1–1

Tj: a Benfica, 3–1-gyel