Kiütéses győzelem a címvédő ellen

Az ukrán női Szuperliga második etapjának 5. fordulójában a listavezető Kárpáti Ungvár a bajnoki címvédő Szparta Krivij Rihet fogadta.

Az összecsapásokra a zsúfolásig megtelt Junyiszt sportcsarnokban került sor. Az első játéknapon a várakozásnak megfelelően a házigazdák kezdtek jobban, rögtön a 3. percben ők szerezték meg a vezetést is, és míg a vendégnek nem igazán sikerült felvenni a játék ritmusát, addig a hazaiak magabiztosan és jól játszva fokozatosan növelték előnyüket. Az ungvári lányok a játék minden elemében, védekezésben és támadásban, sőt minden poszton jobban teljesítettek ellenfelüknél, aminek köszönhetően a végére igazi gálaelőadássá vált az összecsapás. A végeredmény kiütéses 47:12-es Kárpáti győzelem lett. A másnapi visszavágón nem sokat változott a játék képe. A mérkőzésen továbbra is abszolút a hazaiak domináltak, talán csak annyi volt a változás az előző naphoz képest, hogy kicsit több volt a pontatlanság az ungváriak játékában. Ami a vendégeket illeti, az ő játékuk némi javulást mutatott, ám ez édes kevés volt ahhoz is, hogy tisztes vereséget érjenek el. Az első félidei 21:10 után, az Ung partiak cserecsapata is hozni tudta 17:8-ra a második félidőt. A végeredmény ezúttal is fölényes 38: 18-as hazai győzelem lett. A Kárpáti legfőbb riválisai a Szpartak Kijev és a Podatkovij Unyiverszitet a fővárosban mérkőztek meg egymással. Az első játéknapon a házigazda kijeviek még vezettek a félidőben, de a második játékrészre lefogyott a lendületük és a végén 25:30-ra alulmaradtak az irpinyi csapattal szemben. A másnapi visszavágón a pontszerzés legalább összejött a Szpartaknak, a végeredmény 25:25 lett. A harmadik párharcban a Halicsanka Lviv a Dnyiprjanka Herszont látta vendégül és míg az első játéknapon a vendég herszoniak diadalmaskodtak 19:28 arányban, addig másnapra fordult a kocka és a Halicsanka tudott győzni 27:22-re.

A bajnokság félidejénél a Kárpáti 28 ponttal vezeti a tabellát, második a 19 ponttal a két mérkőzéssel kevesebbet játszó Podatkovij Unyiverszitet, a harmadik helyen, pedig 17 ponttal a Szpartak Kijev áll. A 4. helyért 8-8 pontos Dnyiprjanka és a Szparta verseng, míg 6 pontjával a Halicsanka továbbra is az utolsó helyen áll.