Kiütéses győzelemmel kezdett a Nagyszőlősi FC és az Ilosvai Buzsora

Huszonnégy csapat részvételével vette kezdetét a megyei labdarúgó Téli Kupa, amely idén a címvédő Szerednyei FC nélkül zajlik. A végső győzelemre esélyes csapatok közül elsöprő győzelmet aratott a Nagyszőlősi FC, akik 8:1-re kiütötték a Nagycsongovai FC együttesét. Szintén kiütéses győzelemmel mutatkozott be a bajnoki címvédő Ilosvai Buzsora, miután 6:1-re legyőzték a Felsőveresmarti FC gárdáját.

Az Ung-vidéki rangadón az Unggesztenyési Csillag (Linci) 3:1-re felülmúlta a Kincsesi Sólyom csapatát, mégpedig úgy, hogy a 85. percig 1:1 volt a találkozó állása. A csoport másik meccsén a Minaji FC U17-es korosztálya majdnem megtréfálta a nagy visszatérő Csapi Lokomotívot, mivel már két góllal is vezettek, de a vasutasok a 76. percben előbb szépítettek, majd a 89. percben kiegyenlítettek (2:2).

A Taracvízi Avangard (Tereszva) 4:1-re elintézte a Dombói Kárpátit (Dubove) a Huszton rendezett csoportmeccsen. A másik mérkőzésen a házigazda husztiak már 4:0-ra is vezettek a Kökényesi FC (Ternovo) ellen, de a végeredmény szorosra sikeredett, mivel a vendégek háromszor is betaláltak (4:3).

A Nevickei vár Sportiskola hatalmas pofonba szaladt bele az Ungvári Sportiskola U17-es korosztálya ellen: az ungváriak hatszor mattolták a nevickei védelmet, így 6:0-s kiütéses győzelmet arattak. A profi bajnokság felé kacsintgató Munkács Futball Akadémia felnőttcsapata, mely jelenleg az ukrán amatőrbajnokságban szerepel, nagy meglepetésre 1:0-s vereséget szenvedett az ungvári járási bajnokságban szereplő Medea (Felsődomonyai kistérség) gárdájától. A Munkácsi MFA U16-os korosztálya Dercenben látta vendégül az Ungvári Sportiskola U16-os növendékeit, és egy izgalmas mérkőzésen 4:3-as győzelmet arattak a házigazdák.

A Nagyszőlősön rendezett küzdelmek igazi tűzijátékot hoztak, mivel a két találkozón összesen tizenhat gól született. A Felsőveresmarti FC (Nagykopány) még a 11. percben vezetést szerzett az Ilosvai Buzsora ellen, de az ilosvaiak gyorsan fordítottak, amihez nagyban hozzájárult a korábban a Derceni FC-ben és a Gáti Artoszban futballozó Ivan Kacsur triplája. Az ilosvai csapat végül 6:1-es győzelmet aratott. A Nagyszőlősi FC már 4:0-ra is vezetett a Nagycsongovai FC (Borzsavszke) ellen, amikor a vendégek szépíteni tudtak (4:1). Bár ezután még négy nagyszőlősi gól következett, így 8:1-es győzelemmel küldte padlóra ellenfelét az ugocsai gárda. Az Ökörmezei Verhovina (Mizshirja) 3:1-es győzelemmel kezdett a Rahói Kárpáti ellen, az Irhóci FC (Vilhivci) pedig az Izai FC együttesét múlta felül 2:1-re.

A munkácsi járási téli bajnokság 5. fordulója után még mindig pont nélkül áll a Derceni FC, akik ezúttal a Gorondi FC ellen szenvedtek 2:1-es vereséget. A Mezőterebesi FC (Sztrabicsovo) 4:0-s sikert aratott a Lókai Temp (Lavki) ellen. A mezőterebesiek első gólját a Beregvidék FC korábbi játékosa, Vaszil Luca szerezte. Az Ignéci FC (Znyacevo) gólzáporos mérkőzésen 5:3-ra tudott nyerni a Felsőkerepeci Kárpáti ellen, így 8 pontjukkal feljöttek a bajnokság második helyére. A kimenős Beregszentmiklósi Kárpáti (Csinagyijevo) 12 pontjával továbbra is a tabella éllovasa, a Derceni FC pedig a sereghajtó, szerzett pont nélkül.