Kiütéses Sahtar-győzelem és továbbjutás az Európa Ligában

Szerda este folytatódtak a márciusban félbehagyott Európa Liga küzdelmei. Az ukrán bajnok Sahtar Donyeck az idegenbeli 2:1-es győzelme után a kijevi visszavágón négy perc alatt ütötte ki német ellenfelét, a Wolfsburg csapatát. A donyeckieken kívül az angol Manchester United, az olasz Internazionale és a dán Köbenhavn jutott a legjobb nyolc közé.

A nem túl eseménydús első játékrész után a második félidőben felpörögtek az események a Sahtar és a Wolfsburg összecsapásán. A németek Kocsolava kiállítása után kezükbe vehették volna a mérkőzés irányítását, viszont két perccel később, a 70. percben Brooks megkapta második sárgáját, így eddig tartott a vendégek emberelőnye. A 89. percig nem született gól a találkozón, ezután viszont beindult a donyecki henger. A bányászok négy perc alatt három gólt szereztek. Előbb a brazil származású ukrán válogatott Junior Moraes talált be, majd két perccel később az izraeli Solomon volt eredményes. Junior Moraes a 93. percben duplázni tudott, miután szemfülesen csapott le egy hátra passzolt labdára. A donyeckiek ellenfele a negyeddöntőben a Frankfurt – Basel párharc győztese lesz (a svájciak az első meccsen 3:0-ra verték német ellenfelüket).

A Manchester United 5:0-s idegenbeli győzelme után látta vendégül az osztrák LASK Linz csapatát. A vendégek meglepetésre az 55. percben megszerezték a vezetést Wiesinger góljával. Az osztrákok nem örülhettek sokáig, mivel Lingard már az 57. percben kiegyenlített. A hazaiak győztes gólját a csereként beállt Martial szerezte a 88. percben. A Vörös ördögök következő ellenfele a dán Köbenhavn lesz. A dánok 3:0-ra verték török ellenfelüket, a Basaksehirt a nyolcaddöntő visszavágóján.

Az Inter és a Getafe párharcának első mérkőzését a járványhelyzet miatt elhalasztották, ezért egy mérkőzésen dőlt el a továbbjutás, melyet semleges helyszínen rendeztek meg a német Gelsenkirchen városában. Az Internek sikerült lementenie a bajnoki formáját, és kétgólos győzelmet arattak spanyol ellenfelük felett. Lukaku a 33. percben szerezte meg csapata számára a vezetést, Eriksen pedig a 83. percben biztosította be a továbbjutást érő győzelmet. Az Inter a negyeddöntőben a Glasgow Rangers és a Leverkusen párharcának győztesével játszik majd. A további mérkőzéseket csütörtök este rendezik.

Az Európa Liga nyolcaddöntőjének első játéknapján:

Sahtar Donyeck (ukrán) – Wolfsburg (német) 3:0 (továbbjutott a Sahtar 5:1-es összesítéssel)

Manchester United (angol) – LASK Linz (osztrák) 2:1 (t. j.: Manchester United 7:1-gyel)

Internazionale (olasz) – Getafe (spanyol) 2:0 (t. j.: Internazionale 2:0-val)

FC Köbenhavn (dán) – Basaksehir (török) 3:0 (t. j.: Köbenhavn 3:1-gyel)