Megindult a lejtőn a Minaji FC

Az ukrán labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában közvetlen riválisától szenvedett sima vereséget a Minaji FC együttese. A nyugati rangadón a szintén újonc, Rukh Lviv intézte el 2:0-ra Mikola Cimbal csapatát. Az éllovasok közül könnyedén győzött idegenben a Sahtar Donyeck, és a Dinamo Kijev is hozta hazai pályán a kötelezőt.

Újabb kiesési rangadó, és újabb vereség. Ezúttal a Rukh otthonában vérzett el a Minaji FC, mely minden téren kezd nehéz helyzetbe kerülni. Vereségével jelenleg a bajnokság utolsó helyén áll a kárpátaljai csapat, de emellett a klub elnöke, Valerij Pereszoljak is felhívta magára a figyelmet. A minaji klubelnök csempészettel összefüggő tevékenysége miatt felkerült a nemzetbiztonsági tanács top 10-es szankciós listájára, így gazdasági szempontból sem biztos, hogy talpon tud maradni az Ung-vidéki egyesület.

A lvivi mérkőzést egyébként nem kezdte rosszul a kárpátaljai gárda, de gólt szerezni sajnos nem tudtak a minajiak. Gólnélküli első félidőt követően a második játékrészben jöttek a hazai gólok: a 66. percben Kuharuk szerezte meg csapata számára a vezetést, majd a 83. percben Kondrakov értékesítette a megítélt büntetőt. A vendégek az utolsó percekben egy kiállítást is összehoztak, a nemrég nagy reményekkel beharangozott mali hátvéd, Bagayoko kapta meg második sárgáját.

A Sahtar Donyeck az FK Mariupol vendégeként lépett pályára Kijevben, ahol Junior Moraes és Solomon találataival már az első félidő végén 2:0-ra vezettek a bányászok. A második játékrészben Junior Moraes ismét eredményes volt, ezúttal büntetőből vette be a mariupoli kaput (0:3). A Dinamo Kijev gólnélküli első félidőt követően Mikolenko és Szidorcsuk góljaival 2:0-ra legyőzte a Dnyipro-1 együttesét. A tabella élén az 52 pontos Dinamo áll, hét ponttal megelőzve a Sahtart, aki szintén héttel áll a harmadik Zorja Luhanszk előtt. A Minaji FC az utolsó helyen tanyázik 15 pontjával, előtte a szintén 15 pontos FK Lviv, és a 16 pontot gyűjtő Rukh Lviv áll. A következő fordulóban a negyedik helyezett Deszna Csernyihiv látogat Ungvárra a Minaji FC-hez, aztán az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlásán az FK Lviv vendégei lesznek a kék-fehér rókák.