Győztek az éllovasok, pontot szerzett a Minaji FC

Egymás után második döntetlenjét játszotta az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Minaji FC, akik ezúttal a nemzetközi kupaszereplésért küzdő Kolosz Kovalyivkát látták vendégül az ungvári Avangard Stadionban. A Sahtar Donyeck a Vorszkla Poltava vendégeként, a Dinamo Kijev pedig az Olekszendrija otthonában szerezte meg a három pontot. A magyar labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában Budafokon aratott kiütéses győzelmet a Ferencvárosi TC, a második helyen álló Puskás Akadémia pedig a Mezőkövesdet győzte le. A harmadik helyen álló MOL Fehérvár 0:0-s döntetlent játszott Kisvárdán, ezzel szinte biztos, hogy az ezüstérmük is elúszni látszik a székesfehérváriaknak.

Az ukrán bajnokság 20. fordulójában a Minaji FC 0:0-s döntetlent játszott hazai pályán a Kolosz Kovalyivkával. Az ungvári mérkőzésen egyik csapat sem rontott neki ellenfelének, és ez nem csak az eredményen látszott. A minajiaknak egy, a vendégeknek pedig két kapura tartó lövése volt az egész találkozón. A Sahtar Donyeck Junior Moraes duplájával nyert 2:0-ra a Vorszkla Poltava vendégeként. A Dinamo Kijev már a 14. percben hátrányba került az Olekszandrija otthonában, majd a 35. percben Saparenko büntetőjével egyenlítettek. Úgy tűnt, a kijeviek ezúttal egy ponttal kell, hogy beérjék, de a 90. percben a luxemburgi válogatott támadó, Rodrigues megszerezte a Dinamo győztes gólját. A tabella élén a 49 pontos Dinamót a 42 pontot gyűjtő Sahtar követi, a Vorszkla 31 ponttal az ötödik, a Kolosz pedig 30 pontjával a hatodik helyen áll. A Minaji FC eddig 15 pontot szerzett, amivel az utolsó előtti, tizenharmadik helyen állnak Nurijevék, de a tizenkettedik FK Lviv csak a jobb egymás elleni eredmény miatt előzi meg a kárpátaljai csapatot. Az utolsó helyen a 13 ponttal szerénykedő Rukh Lviv áll, akik a következő fordulóban a Minaji FC-t látják vendégül.

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában a Kisvárda a MOL Fehérvárt fogadta. A vendégek Fiola Attila kiállítása miatt már a 35. percben emberhátrányba kerültek, de a szabolcsiak ezt sem tudták kihasználni, és a mérkőzés 0:0-s döntetlennel ért véget. A Kisvárda csapatában szereplő alsókerepeci Hei Viktor végig játszotta a találkozót. A listavezető Ferencvárosi TC gólnélküli első játékrészt követően a második félidőben felmorzsolta az újonc Budafokot. Az 55. percben az albán válogatott Uzuni szerezte meg a vezetést büntetőből, majd miután az 57. percben emberelőnybe kerültek a zöld-fehérek, teljesen eldőlt a három pont sorsa. A 61. percben Boli talált be (0:2), majd a 88. percben Sigér ollózott Bese kapujába (0:3). A 90. percben Karaisvili is eredményes volt, ezzel beállítva a 0:4-es végeredményt. A Budafok együttesében a viski Takács Ronald a 65. percben lépett pályára, az FTC-ben pedig végig a pályán volt a munkácsi középpályás, Igor Haratyin. A Puskás Akadémia Géresi és Baluta góljaival 2:0-s győzelmet aratott a Mezőkövesd ellen, ezzel megerősítve második helyüket a tabellán. A következő fordulóban győzelme esetén már bajnok lehet a Ferencváros, mely jelenleg 64 pontjával vezeti a tabellát az 51 pontos Puskás Akadémia, és a 41 pontot gyűjtő MOL Fehérvár előtt. A kieső helyen álló Budafok három ponttal van lemaradva a ZTE csapatától, és ugyanennyivel előzik meg a sereghajtó Diósgyőrt.