Lendületben az Ungvári FC, minaji vereség Kijevben

Zsinórban negyedik mérkőzését is megnyerte az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Ungvári FC. Volodimir Vasztyuk tanítványai ezúttal a Petropavliszk-Borscsahivkai Csajka vendégeként gyűjtötték be a három pontot. A Minaji FC Kijevben szenvedett 4:0-s vereséget az ukrán labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában.

Az Ungvári FC már a 8. percben hátrányba került a Csajka vendégeként, de Pukánicsék nem adták fel és meg tudták fordítani a mérkőzést. Az 54. percben Vagin góljával előbb kiegyenlített a megyeszékhelyi csapat, majd a 67. percben Fedak révén a győztes gólt is sikerült megszerezniük (1:2). Az ungvári alakulat ezzel továbbra is százszázalékos a bajnokságban, és tizenkét pontjával magabiztosan vezeti a tabellát a nyolcpontos Pogyillja Hmelnickij előtt. A következő fordulóban a Nyiva Vinnyica csapata látogat az Ung-parti városba.

A Minaji FC, bár pályaválasztóként szerepelt a kiírásban, mégis Kijevben lépett pályára a Dinamo kérésére, akik a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutásért a belga Gent csapatát fogadják kedden, hazai pályán, az idegenbeli 2:1-es győzelmüket követően. A kárpátaljai csapat már a 14. percben megfogyatkozott, amikor Dmitro Pavlis második sárgája után a kiállítás sorsára jutott. A megítélt kijevi büntetőt Verbic nem tudta értékesíteni. A 36. percben aztán már vezetéshez jutott a Dinamo, Andrijevszkij talált be. A 41. percben Cigankov megduplázta a kijeviek előnyét. A második játékrészben Verbic is betalált (0:3), majd Matic 71. percben szerzett öngóljával alakult ki a 0:4-es végeredmény. A bajnokságot a tízpontos Dinamo Kijev vezeti a szintén tízpontos Vorszkla Poltava és a nyolcpontos Sahtar Donyeck előtt. A Minaji FC három szerzett pontjával jelenleg a tizenegyedik a tizennégy csapatos pontvadászatban, de Vaszil Kobin tanítványainak még van egy elhalasztott meccse a sereghajtó FK Lviv ellen. A minajiak a következő fordulóban a szintén újonc Ingulec Petrove otthonába látogatnak.