Letett a feljutásról a Zaki

Április 29-május 1 között rendezték meg az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokság 28. fordulóját. Az FK Zakarpattya a Dnyiszter Ovidopoly vendégeként lépett pályára.

A fordulóban ezen a mérkőzésen született a legtöbb találat, ám a kárpátaljai csapat hívei nem örülhettek ennek. A mérkőzés előtt nagy vihar volt, és a pálya talaja átázott, néhol még tócsák is kialakultak. A játékvezető a játékteret alkalmasnak találta így az összecsapást megrendezték. A vizes talajhoz a hazai csapat alkalmazkodott jobban, a 2. percben Koszirin szerezte meg vezetést a házigazdáknak. A 16. percben Eliszejev az ungvári csapat védője buktatta az első gól szerzőjét a tizenhatoson belül. A játékvezető büntetőt ítélt amelyet Poltavec értékesített. A két bekapott gól után magához tért az ungvári csapat és a 32. percben egy szöglet után a házigazdák kapusa a saját hálójába segítette a labdát. A 60. percben a hazai védők hibáját kihasználva Nevucse kiegyenlítette a mérkőzés állását. Ekkor még úgy tűnt, hogy sikerülhet a pontmentés a Zakinak, ám ekkor jött Oprja és előbb a 62. majd a 76. percben szerzett találataival végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát. A végeredmény 4:2-es Dnyiszter győzelmet hozott.

Az élmezőnyhöz tartozó csapatok közül a PFK Olekszandrija hazai környezetben győzte le sima 3:0 arányban az utolsó előtti helyen álló Prikarpattya Ivano-Frankivszk csapatát. A második helyért küzdő Csornomorec Odessza és az FK Lviv egyaránt döntetlent játszott, előbbi 1:1-re végzett a Krimteplitsa utóbbi a 0:0-t a Naftovik-Ukrnafta otthonában. A Sztaly Alcsevszk meglepetésre 0:2-s vereséget szenvedett az Energetik Burstin otthonában.

Nem bírtak egymással a csapatok az alsóház rangadóján. A Heliosz Harkiv a Zirka Kirovogradot fogadta. A találkozón 2:2-s döntetlen született. A legnagyobb arányú győzelmet ezúttal a Niva Vinyica aratta. A hazai csapat 4:0-val küldte haza a vendég Titán Armjanszkkot. A forduló egyetlen vendégsikerét az Arszenal könyvelhette el. A bila cerkvai alakulat a Dinamo-2 csapatát verte 1:0-ra.

A táblázaton 8 pontra növelte előnyét a PFK Olekszandrija, az 51 pontos üldöző Csornomorec előtt, a dobogó harmadik fokán jelenleg az 50 pontos FK Lviv áll. A Zakarpattya 48 ponttal jelenleg a 6. helyen foglal helyet.

A góllövőlista első három helyezettje nem szerzett találatot.