Már csak matematikai esély van a feljutásra

A másodosztályú ukrán labdarúgó-bajnokság 30. fordulója után már csak matematikai esélye maradt a feljutásra az Ungvári Zakarpattyának.

Az ősszel még az élmezőnyhöz tartozó Kárpátaljai gárda tavasszal rapszodikusan szerepel és egyre hátrébb araszol a bajnoki tabellán. A Heliosz Harkiv otthonában pályára lépő Ung parti alakulat ezúttal sem tudott győzni. A fordulót megelőzően holtversenyben mindössze a 16. helyen álló hazai csapat Csernyiko 93. percben szerzett találatának köszönhetően végül 1:0-ra megnyerte az összecsapást.

A bajnokságot hosszú ideje magabiztosan vezető PFK Olekszandrija ez alkalommal otthonában fogadta a Arszenalt. A találkozón a hazai csapat hálója érintetlen maradt, míg az ellenfél kapujába Sztarenykij és Tarhamadze is betalált hazai részről. A mérkőzést végül 2:0-ra az éllovas nyerte és ezzel már szinte biztos feljutónak tekinthető. Nagy viszont a versengés a második továbbjutást jelentő helyért. Az ezüstérem megszerzéséhez legközelebb a hétvégén szabadnapos Csornomorec Odessza áll. Az üldöző csapatok közül a Sztaly 2:2-es döntetlen játszott az Naftovik-Ukrnafta otthonában, míg a forduló előtt 3. helyen álló FK Lviv a fővárosban szenvedett 0:1 arányú vereséget a Dinamo második számú csapatától.

Az élmezőnyhöz egyre inkább felzárkózó Bukovina és Krimteplitsa ezen a hétvégén is kicsit közelebb lopta magát a dobogóhoz. A Krimteplitsa a forduló legtöbb gólt hozó találkozóján fölényes 5:1-es győzelmet aratott a sereghajtó Prikarpattya ellen, míg a Bukovina 2:1-re verte a Titán Armjanszkot és ezzel feljött a harmadik helyre. A fordulóban két mérkőzés volt ahol nem született egyetlen találat sem. Az Energetik és a Dnyiszter, illetve a Niva és a Zirka összecsapásokon képtelenek voltak a csatárok bevenni az ellenfél kapuját.