Második helyre csúszott a Hoverla

Az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokságban a fordul már a 19. fordulót rendezték. Ez volt a 2. forduló, amit a tavaszi szezonból előrehoztak.

A játéknapot megelőzően a Metalurg Zaporizzsjával holtversenyben az élen álló Hoverla-Zakarpattya az ex- Premier Ligás jelenleg az 5. helyet elfoglaló Szevasztopol otthonában lépett pályára.

Az összecsapás nem ígérkezett könnyűnek a kárpátaljai csapat részére és sajnos nem is kezdődött jól. Szevidov mester tanítványai már a 2. percben hátrányba kerültek, amikor is az első hazai támadást követően büntetőhöz jutott a Szevasztopol, amit Ibraimi értékesített.

A bekapott gól után támadásba lendült az ungvári együttes. Több lehetőség is nyílt az egyenlítésre, de a házigazdáknak egészen a 35. percig sikerült ezt szabályos eszközökkel megakadályozniuk, ám ekkor Lasha Dzsakobiát a tizenhatoson belül csak szabálytalanság árán tudták megfékezni a szevasztopoli védők. A jogosan megítélt büntetőt maga a sértett értékesítette egalizálva ezzel az állást. Ám Zaki hívei nem örülhettek sokáig a döntetlennek, mert a következő hazai támadás végén a játékvezető újabb tizenegyest ítélt. Nagy kapus és Ibraimi párharcát ezúttal is a támadó nyerte újból előnyhöz juttatva ezzel csapatát. A második játékrészig az állás már nem is változott. A szünetet követően, azonban magasabb fokozatba kapcsolt a Hoverla. Ennek eredményeként a második 45 percben több egyenlítési lehetőség is adódott a Zaki előtt, ám hazaiak kapusa mindannyiszor a helyén volt. A 83. percben kiállították a házigazdák szerb légiósát, de a létszámfölényt nem sikerült gólra váltania a kárpátaljai csapatnak, így a tizenegyesek mérkőzését a Szevasztopol nyerte 2:1-re. A kárpátaljai csapat sorban második idegenbeli vereségét kíméletlenül kihasználta a Metalurg. A zaporizzsjai együttes hazai pályán fogadta a kiesőzónából menekülő Energetik Burstint. A félelmetes hírű Szlavutics Arénában egészen az 53. percig tartották magukat a vendégek, ám ekkor Junior megtörte a gólcsendet. Úgy tűnt, hogy csak az első találat megszerzése bizonyult nehéznek, mivel ezt a 76. a 81. és a 93. percig még további három követte, így a végére 4:0-s különbség alakult ki a két csapat között. A legizgalmasabb és a gólokban leggazdagabb találkozót Mologyizsnében játszották, ahol a hazaiak a középmezőnyhöz tartozó Heliosszal csaptak össze. A találkozó 9. percében a Krimteplitsa szerezte meg a vezetést, ám a 30. és a 40. perc között elért gólokkal 3:1-re megfordította az állást a harkovi gárda. A második félidőre talán már zsebben is érezték a 3 pontot a vendégek, ami meg is bosszulta magát, hisz az 57. és a 64. percben szerzet találatoknak köszönhetően kiegyenlítettek a hazaiak. Ezután hosszú gólcsend következett, amit a 86. percben a krími alakulat játékosa tört meg, kialakítva ezzel a 4:3-as végeredményt. Ez volt a krími csapat 9. vereség nélküli mérkőzése. Sorrendben 4. győzelmére készült a dobogóért hajtó Arszenal az utolsó előtti Niva otthonában. A 77. percig azonban úgy tűnt, hogy ez nem jön össze, a szívósan védekező hazaiakkal szemben, ám ekkor magához ragadta az előnyt a bila cerkvai együttes. Ezt aztán ráadás első percében meg is duplázta és így végül 2:0-ra megnyerte a párharcot. Nagyarányú 0:4-es vereséget szenvedett hazai pályán az utolsó helyezett FK Lviv az újonc Olimpik Donyecktől, bár igaz, hogy 0:1-nél a 61. percben létszámhátrányba kerültek a Lembergiek. Igazi alsóházi rangadót játszott egymással az MFK Mikolajiv és a Zirka. A kirovogradi együttes a 10. minutumban szerzett találattal még vezetett a mérkőzésen, de 44.-ben már egyenlítettek a hazaiak. Az 59. percben aztán emberhátrányba került a Zirka és ez mint utólag kiderült megpecsételte a sorsát, mivel a létszámfölény előbb a 61. majd a 93. percben is gólra váltotta az újonc és ezzel 3:1-re megnyerte a mérkőzést. Szintén 3:1 lett a vége Csernyivciben a hazaiak és a Titán párharcának. Hasonlóság még, hogy ezen a mérkőzésen is emberelőnyben játszott 2:0 után a Bukovina. Szoros és izgalmas küzdelmet hozott a a kezdeti hullámvölgyből kifelé lábaló Sztaly Odesszai vendégjátéka. Az újonc otthonában 2:0-re vezető vendégek az 56. percben emberhátrányba kerültek, sőt a szabálytalanság miatt megítélt büntető értékesítése után az előnyük is egygólosra olvadt, ám ezt a hármas sípszóig sikerült megőrizniük, aminek köszönhetően és 2:1-re megnyerték a mérkőzést. A legkevesebb gól a fővárosban született. A Dinamo második számú csapata a vele azonos pontszámmal rendelkező Naftovik-Ukrnaftát látta vendégül. A döntetlen szagú mérkőzés sorsát végül a 93. percben szerzett Morozenko találat döntötte el a hazaiak javára.

A bajnokságot 47 ponttal a Metalurg vezeti a 44 pontos Hoverla és a 38 pontos Krimteplitsa előtt.

A góllövőlistát 10 találattal az odesszai Koszirin vezeti, a 9 gólos Karnoza és a 8 gólos Kravcsenko előtt. Előbbi az Naftovik-Ukrnaftát, utóbbi a Titént erősíti.