Másodszor is legyőzte a Sahtar a Realt, Moszkvában nyert a Salzburg

A továbbjutásra készülő Real Madrid nagy meglepetésre kétgólos vereséget szenvedett Kijevben, a Sahtar Donyeck vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája 5. fordulójában. A csoport másik mérkőzésén az első helyen álló Borussia Mönchengladbach hazai pályán kapott ki a sereghajtó Internazionale csapatától, akik így nagy eséllyel pályáznak a továbbjutásra. A Szoboszlai Dominikkel felálló osztrák RB Salzburg 3:1-re múlta felül idegenben a Lokomotív Moszkva gárdáját, ezzel megőrizve a továbbjutási esélyeiket.

A Sahtar Donyeck gólnélküli és szinte eseménytelen első félidőt követően két góllal legyőzte a Real Madrid csapatát a B csoport 5. fordulójában. A hazaiak első gólját egy óriási védelmi hiba előzte meg, miután az 57. percben a brazil légiós Dentinho megszerezte a vezetést (1:0). Hiába cserélt egyszerre három játékost Zidane vezetőedző, a Realnak nem sikerült egyenlítenie, sőt egy kontratámadás után Solomon a 82. percben megszerezte a Sahtar második gólját (2:0). A madridiaknak ezen a találkozón semmi sem jött össze, így maradt a 2:0-s végeredmény. Mivel a Mönchengladbach 2:3 arányban kikapott hazai pályán az Internazionle gárdájától, így az utolsó forduló előtt még mind a négy csapatnak megvan az esélye a továbbjutásra. A Borussia 8 ponttal vezeti a csoportot a 7-7 pontos Sahtar Donyeck és Real Madrid előtt, az egyelőre utolsó helyen álló Internek pedig 5 pontja van. A 6. fordulóban a Real a Mönchengladbachot fogadja, a Sahtar pedig az Interhez látogat Milanoba.

Az A csoportban a Salzburg Berisha duplájával már a 41. percben 2:0-ra vezetett a Lokomotív vendégeként, de Mirancsuk 79. percben értékesített büntetője után megcsillant a remény a moszkvai csapat számára. Nem sokkal a szépítő találat után, egy orosz védelmi hibát követően Adeyemi ismét kétgólosra növelte csapata előnyét, miután az eredmény már nem változott, így maradt az 1:3-as vendéggyőzelem. A csoport másik mérkőzésén a tartalékos Bayern München 1:1-es döntetlent ért el az Atletico Madrid vendégeként. A már biztos továbbjutó Bayern mögött az Atleticonak 6, a Salzburgnak pedig 4 pontja van. A 3 pontos Lokomotív már nem juthat tovább, a csoport második helyéről a Salzburg – Atletico Madrid mérkőzés fog dönteni.

A D csoportban a Liverpool sovány, egygólos győzelmet aratott az Ajax ellen hazai pályán, az Atalanta pedig nagy meglepetésre 1:1-es döntetlent játszott a dán Midtjylland ellen. A biztos továbbjutó Liverpool mellett a 8 pontos Atalanta és a 7 pontos Ajax pályázik a második továbbjutó helyre. A 6. fordulóban az Ajax – Atalanta mérkőzésen dől majd el a csoport második helyének sorsa.

A C csoport két éllovasa, az FC Porto és a Manchester City gólnélküli döntetlent játszott egymással, az Olimpique Marseille pedig megszerezte első pontjait, miután 2:1-re legyőzték az Olimpiakosz Pireusz csapatát. A Manchester City és a Porto már biztos továbbjutó, míg az Olimpiakosz és a Marseille egyformán 3-3 ponttal állnak, és az utolsó fordulóban dől el, hogy melyik csapat szerzi meg az Európa Ligába való átkerülést érő 3. helyet.