Még nem dőlt el a harmadik hely

Az utolsó előtti fordulóban sem dőlt még el az ukrán labdarúgó-bajnokság harmadik helye. Már a 28. fordulóban bebiztosította 6. bajnoki címét a Sahtar Donyeck és az is világossá vált, hogy a másik BL-ben induló ukrán csapat a Dinamo Kijev lesz, a harmadik hely sorsa azonban még mindig kérdéses volt.

A forduló nyitómérkőzését Poltavában játszották. A hazai csapat a friss bajnok Sahtart fogadta, a Vorszkla otthonában 2 mérkőzés óta nyeretlen a bányászcsapat. Ám ez a sorozat ezúttal sem szakadt meg. A 17. percben a vendég gárda Vicenec találatával megszerezte a vezetést, de Januzi hazai részről a félidő hosszabbításában egalizálta az eredményt. A térfélcserét követően már nem született újabb találat így a maradt az 1:1-es végeredmény.

A bajnoki ezüst érmes Dinamo a fővárosban látta vendégül a Voliny Luckot. Az összecsapás igazi gólparádét hozott, amiből hazai részről Milevszkij és Kravec 2-2 góllal valamint Aliev 1 találattal vette ki a részét. A házigazdák 5:0-s vezetésénél a vendégek a becsületgólját végül Heraszimjuk szerezte a 93. percben.

A harmadik helyért még két csapat van versenyben. Az előnyösebb helyzetben lévő és a Dnyipro előtt 1 ponttal vezető Metaliszt Harkiv a kiesés elől menekülő, idegenben sorozatban 4 meccset elveszítő Illicsivetszet fogadta. A találkozón megmutatkozott a csapatok közötti különbség, így a hazai közönség kedvenceik 3:0-s győzelmének örülhetett. A rivális Dnyipro az Arszenal Kijevet látta vendégül. A dnyipropetrovszki alakulat, már a 6. percben megszerezte a vezetést, amit aztán már nem is adott ki a kezéből. A hazai csapat immár sorozatban 4. találkozóját nyerte meg és Lastuvka kapuja ennek az 1:0-s győzelemnek is köszönhetően 401 perce érintetlen.

Az 5. helyezett Karpati Lviv kellemetlen 1:4-es vereséget szenvedett a Metalurg Donyeck vendégeként. Szintén gólgazdag mérkőzésen nyert 3:1 arányban a Tavrija Szimferopol az Obolony Kijev ellen.

Az élvonaltól már biztosan búcsúzó Metalurg Zaporizsja és a kiesést elkerülni igyekvő Szevasztopol összecsapásán csak a vendégcsapatnak volt veszítenivalója. Lehet, hogy éppen ez volt az oka annak, hogy a mérkőzés során a vendégek végül nem tudták bevenni az ellenfél kapuját. A hazai csapat viszont a 29. percben szerzett találatnak köszönhetően megnyerte a találkozót, győzelemmel búcsúzva a drukkerektől utolsó élvonalbeli találkozójukon. A fordulóban egyetlen idegenbeli győzelem született. A Zorja Lugánszknak sikerült elhoznia 2:0-s győzelmének köszönhetően a 3 bajnoki pontot Krivbasz Krivij Rihotthjonából.