Mionaji FC

Megyei bajnok lett az Ilosvai Buzsora, kiesett az Ukrán Kupából a Minaji FC

A labdarúgó kárpátaljai megyei bajnokság utolsó fordulóját rendezték pénteken, amely után eldőlt, hogy az Ilosvai Buzsora lett a 2020-as szezon bajnoka. Bár néhány csapat még nem játszotta le összes mérkőzését, az ilosvaiak már megszerezték az aranyérmet, mivel 1:1-es döntetlent értek el a Nagyszőlősi FC vendégeként. Az Ukrán Kupa nyolcaddöntőjében sima háromgólos vereséget szenvedett a Minaji FC, akik az Olekszandrija vendégeként léptek pályára.

A Minaji FC a Zorja Luhanszk ellen hazai pályán elszenvedett 0:3-as kiütés után a kupában is 3:0-as vereséget szenvedett, ezúttal az FK Olekszandrija vendégeként kaptak ki simán Vaszil Kobinék. Vereségükkel az Ung-vidékiek idén korábban búcsúztak a kupa küzdelmeitől. A hazaiak már a találkozó 6. percében megkezdték a gólgyártást, amit a 62. percben folytattak egy értékesített büntetővel. Az Olekszandrija harmadik gólja a ráadásban született, a végeredményt Olekszij Dovhij állította be a 94. percben (3:0).

A megyei bajnokságban a Szerednyei FC–Polenai FC és a Rahói Kárpáti–Irhóci FC találkozókat elhalasztották, így csupán a bajnoki cím esélyesei, az Ilosvai Buzsora és a Huszti FC csapata mérkőzött meg soros ellenfelével. A Nagyszőlősi FC és az Ilosvai Buzsora összecsapása izgalmasnak ígérkezett a bajnoki cím sorsának eldőlése szempontjából. A hazai csapat gólnélküli első félidőt követően Jurij Viscsak révén az 55. percben megszerezte a vezetést. A vendégeknek egy pontra volt szükségük az aranyérem megszerzéséhez, ami sikerült is, mivel a 73. percben Ivan Vezsdel kiegyenlített, és az eredmény ezután már nem változott (1:1).

A Huszti FC-nek mindenképp győznie kellett volna Újdávidházán, hogy egy esetleges ilosvai vereségnek köszönhetően ők emeljék magasba a bajnoki serleget. A találkozón mégis a Medvigy FC szerezte meg a vezetést, miután a 47. percben Richard Solc volt eredményes. A husztiak Vadim Veszelovszkij góljával kiegyenlítettek a 80. percben, de a győztes gólt már nem tudták megszerezni.

A 2020-as szezon megyei bajnoka az Ilosvai Buzsora lett, az ezüstérmet a Huszti FC, a bronzérmet pedig a Nagyszőlősi FC szerezte meg. A futballszezon ezzel még nem ért véget, mivel december 11-én a megyei szuperkupáért csaphat össze a bajnok Ilosvai Buzsora gárdája a kupagyőztes Szerednyei FC-vel, akik nagy meglepetésre győzelem nélkül, a bajnokság utolsó helyén végeztek 2 pontjukkal. A Szuperkupának a munkácsi járási Dercenben található Munkács Futballakadémia bázisa ad majd otthont.

Kárpátaljai megyei bajnokság, 14. forduló:

Nagyszőlősi FC–Ilosvai Buzsora 1:1

Újdávidházai-Borhalmi Medvigy–Huszti FC 1:1

Szerednyei FC–Polenai FC – elhalasztva

Rahói Kárpáti–Irhóci FC (Vilhivci) – elhalasztva

A bajnokság végeredménye: 1. Ilosvai Buzsora 30 pont, 2. Huszti FC 27 p., 3. Nagyszőlősi FC 23 p., 4. Medvigy FC 21 p., 5. Irhóci FC 18 p., 6. Polenai FC 15 p., 7. Kárpáti Rahó 11 p., 8. Szerednyei FC 2 p.