Megyei másodosztály: győzelemmel kezdett az újjáalakult Beregvidék SC

Több éves kihagyás után vasárnap visszatért Beregszászba a megyei labdarúgás. Az újjászerveződött Beregvidék SC győzelemmel örvendeztette meg a Barátság Stadionba kilátogató több száz beregszászi szurkolót. A hazaiak már két góllal is vezettek, végül 2–1-es sikert arattak a szintén megyei újonc Ilonokújfalui Csillag (Onok) gárdája ellen. A megyei másodosztályú labdarúgó bajnokságnak ez már a 2. fordulója volt, mivel az első játéknapon elhalasztották a Beregvidék SC Unggesztenyési Csillag (Linci) elleni találkozóját.

Győztes mérkőzésen mutatkozott be a Beregvidék SC csapata a megyei másodosztály 2. fordulójában, ahol a szintén beregszászi járási Ilonokújfalui Csillag ellen léptek pályára a hazaiak. Hosszú kihagyás után ismét nézőkkel telt meg a beregszászi Barátság Stadion, ahol dupla sikernek örvendhettek a kilátogatók: a beregszászi ificsapat 2–0-ra, míg a felnőttek 2–1-re győzték le ugocsai ellenfelüket. A Beregvidék SC a Téli Kupán még a járási bajnokságban szereplő Tiszakeresztúri FC színeiben futballozó Sztepan Szigeti duplájával tartotta otthon a három pontot. Szigeti rögtön a találkozó elején, a 4. percben eredményes volt, majd a 78. percben eldöntötte találatával a mérkőzést. A vendégek a 90. percben szépítettek Jurij Cibelenko révén (2–1).

Nagy meglepetésre a huszti járási Alsókaraszlói FC (Zariccsa) egygólos győzelmet aratott a címvédő Munkácsi FC felett, míg az Unggesztenyési Csillag-SPAR–Őrdarmai FC Ung-vidéki rangadón gól nélküli döntetlen született. A Perecsenyi FC–Unggesztenyési Csillag találkozót későbbi időpontra halasztották.

A bajnoki tabellát a két meccsből kettőt nyerő Ilosva-vidéki Alsókaraszlói FC vezeti, megelőzve az egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel álló Munkácsi FC csapatát, és a listavezetőhöz hasonlóan százszázalékos (de még csak egy mérkőzést játszó) Beregvidék SC-t.