Megyei Téli Kupa: nagyszőlősi és munkácsi sikerek a nyolcaddöntőben

A kárpátaljai megyei Téli Kupa nyolcaddöntőjében tízgólos sikert aratott a Szőlős FC, mely a Minaji FC U17-es gárdáját ütötte ki. A legnagyobb rangadón a Munkács Futball Akadémia csapata a vártnál simábban, 3:0-ra legyőzte a megyei bajnok Ilosvai Buzsora együttesét. A Munkácsi MFA U17-es együttese 4:1-re verte a Rahói Kárpátit, a torna meglepetéscsapata, a Felsődomonyai Medea pedig 4:1-re győzött a Csapi Lokomotív ellen.

A nagyszőlősiek kiütéses győzelméhez Mihajlo Csedrik triplával, Mihajlo Repljuk pedig duplával járult hozzá. A torna favoritja tízszer köszönt be a fiatal minajiak kapujába. A végeredmény: Szőlős FC (Nagyszőlős) – Minaji FC U17 10:0.

Az Unggesztenyési Csillag-SPAR (Linci) csapata 1:0-re legyőzte a Munkácsi MFA U16-os akadémistáit, ahogy a Huszti FC is egygólos győzelmet harcolt ki az Izai FC ellen hazai pályán (1:0). Az MFA U17-esei négyszer is beköszöntek a Rahói Kárpáti kapujába, amire a rahóiak csak egyszer tudtak válaszolni, így 4:1-re az akadémisták győztek. Az Irhóci FC (Vilhivci) már a 16. percben két góllal vezetett a Nagycsongovai FC (Borzsavszke) ellen, de az ugocsai csapat ezután még szépített, így 2:1-re győztek az irhóciak. A Kökényesi FC (Ternovo) igazi gólzáporos mérkőzésen nagy csatában múlta felül az Iványi Kalász csapatát, a találkozó végeredménye 5:3 lett. A Felsődomonyai Medea (Onokivci) sima győzelmet aratott a Csapi Lokomotív felett, a vasutasok csupán egy becsületgólt szereztek a 4:1-re elveszített összecsapáson.

Az MFA derceni edzőkomplexumában rendezett mérkőzésen a hazaiak felnőtt csapata az Ilosvai Buzsorával csapott össze, és a vártnál simább mérkőzésen aratott háromgólos diadalt a munkácsi gárda. A gólnélküli első félidőt követően a munkácsiak az 50., 67. és 75. percben voltak eredményesek, ezzel beállítva a 3:0-s végeredményt.

Az Ungvári járási Téli Kupa döntőjében a Kereknyei Olimpik és az Unggesztenyési Csillag találkozott, az Ókemencei Kamelot Stadionban. A találkozón a kereknyeiek szerezték meg a vezetést, de ekkor még egyenlíteni tudott a Csillag. Ezután Kóródi Krisztián és Vjacseszlav Kovtan góljaival már 3:1 volt az állás az Olimpik javára, az unggesztenyési együttes pedig csak szépíteni tudott. Az Olimpik 3:2-es győzelmével elhódította az Ung-vidék idei évének első serlegét. A bronzmérkőzésen az Ókemencei Kárpáti 3:1-re legyőzte az Eszenyi Tisza együttesét, ezzel a hazaiak felállhattak a képzeletbeli dobogó harmadik fokára.