Fradi BL

Munkácsi játékos szerezte a Fradi első BL-gólját

Gólt szerzett, kapufát is lőtt, de végül kikapott Barcelonában a magyar bajnok Ferencváros, amely a 69. perctől emberelőnyben játszhatott Piqué kiállítását követően. Az első Fradi-gólt 1995 óta a Bajnokok Ligájában a munkácsi születésű Igor Haratyin lőtte, a Tokmac Nguen lerántása után jogosan megítélt büntetőből.

A Fradi bátran és szervezetten kezdett a Camp Nouban, a katalánok bő öt perc után vették át igazán a kezdeményezést, és Messi lövésével, illetve Lenglet fejesével is veszélyeztettek. A 10. percben azonban a ferencvárosiak támadták le ellenfelüket, amikor Tokmac gyönyörű gólt szerzett, a játékvezető viszont lest jelzett. A 17. percben Messi lövésénél nagyot kellett védenie Dibusznak, válaszul Isael hatalmas kapufát lőtt nyolc méterről, amivel a zöld-fehérek ismét megszerezhették volna a vezetést. A 26. percben azonban a Barcelona jutott előnyhöz, egy büntető után, amit Lionel Messi harcolt ki, és értékesített (1:0).

A 36. percben Dibusz gyönyörűen védte lábbal Fati közeli bombáját. A 39. percben Tokmac szöktette szépen Zubkovot, de az ukrán középpályás lövése nagyon gyengére sikeredett. A 42. percben aztán jött a második hazai találat: Fatihatalmas labdát kapott a védelem mögül beindulva De Jongtól, a Fradi védelme beragadt, és csak a lábát kellett beletennie a spanyolnak a labdába, hogy az a bal alsóba guruljon (2:0).

A második játékrész elején érkezett a harmadik Barca-gól is. Az 52. percben, egy gyors hazai akció végén, Fati sarkazós passza után Coutinho lőtt a jobb sarokba (3:0). A 68. percben egy kisebb fordulat következett: Piqué rántotta le a kitörő Tokmacot, amiért kiállítás és tizenegyes járt a magyar csapat javára. A büntetőt Haratyin magabiztosan lőtte a hálóba (3:1), ezzel Nyilas Elek huszonöt évvel ezelőtti találata után az ukrán középpályás lett az első Fradi-játékos, aki gólt szerzett a BL-csoportkörben.

A tíz emberrel futballozó Barcelona néhány percre visszaállt, sőt a Fradi párszor beszorította a katalánokat, de aztán a hajrában kétszer is megrázta magát a hazai sztárgárda. A 83. percben a csereként beállt Dembélé gyors elfutása után Pedritszolgálta ki, aki tizenegy méterről lőtt a jobb sarokba (4:1). A 89. percben Messi adott gólpasszt Dembélének. Dibusznak nem volt esélye a közeli lövésnél (5:1). A végeredmény így 5:1 lett a Barcelona javára, de a Ferencváros helytállt és gólt is szerzett a Camp Nouban.

A csoport másik mérkőzésén a Juventus Morata duplájával 2:0-ra győzött Kijevben a Dinamo ellen. A Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában a Ferencváros a Dinamo Kijevet fogadja, a Barcelona pedig a Juventus otthonába látogat majd.