NB I: a Fradi telel az élen, bajban az Újpest és az MTK

A Máté Csaba vezette címvédő Ferencvárosi TC hazai pályán 1:0-ra legyőzte a Budapest Honvédot a labdarúgó NB I idei utolsó, 17. fordulójának nyitómérkőzésén. A fővárosi zöld-fehérek a 92. percben szerezték meg a győzelmet érő találatot, és mivel a Kisvárda nem bírt a Puskás Akadémiával, így az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Fradi telel a tabella élén. A kiesés ellen folytatott harc érdekesnek ígérkezik a tavaszra nézve, mivel az ötödik helyezett ZTE és a kiesőhelyen álló MTK között mindössze nyolc pont a különbség.

Az FTC alig engedte át a félpályán a Honvédot, de Szappanos Péternek csak egyszer kellett nagyot védenie a rövid saroknál Ryan Mmaee lövése után, a 9. percben. Mezőnyfölényben futballozott a Ferencváros, de átütőerőt nem lehetett érezni a hazai támadásokban. Csendesen csordogált az összecsapás, amikor a 45. percben Nenad Lukics megszerezhette volna a vezetést a Honvédnak, de a bal alsó sarokra tartó labdát Dibusz Dénes óriási bravúrral szögletre ütötte. A fordulás után érezni lehetett, hogy az FTC minél hamarabb megszerezné a vezetést, Lasa Dvali fejese után a léc felett suhant el a labda. Ezután a kispesti Nono lövése után csak centiméterekkel ment el a labda a jobb felső sarok felett. Tokmac Nguen viszont kaput talált, Szappanos Péter ütötte ki a jobb felső sarok felé tartó labdát húsz perccel a vége előtt.

Majd nem mindennapi jelenet következett: a ferencvárosi Adnan Kovacevic tizenegyest érően szabálytalankodott Dusan Panteliccsel szemben, Iványi Zoltán pedig meg is adta a büntetőt. Ezután körülbelül öt percet állt a játék, amíg sikerült eldönteni, hogy a passzt adó Nenad Lukics lesről indult, így tizenegyes sem következett. Végül megszerezte a vezetést a Ferencváros, Lukas Klemenz hibáját Szánthó Regő használta ki, beadása után Myrto Uzuni volt eredményes (1:0). Ezután még Marin növelhette volna kettőre a hazai előnyt, de nagy ziccerben rontott, így maradt az 1:0. A zöld-fehérek legközelebb január 27-én lépnek pályára, akkor pótolják az augusztusban elhalasztott, felcsútiak elleni bajnokit. Akkor már szinte biztosan az orosz válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Sztanyiszlav Csercseszov ül majd a ferencvárosiak kispadján. Az FTC az első (35 pont), míg a Honvéd a nyolcadik helyről várhatja a tavaszt (20 pont).

A MOL Fehérvár Kenan Kodro góljával 1:0-ra megverte a Mezőkövesdet, amihez hatalmas szerencsére volt szüksége a hazai pályán játszó klubnak, mivel a vendégek rengeteg helyzetet rontottak. Az egyik legnagyobb mezőkövesdi lehetőség Cseri nevéhez fűződik, aki a kapufát találta el messziről. A fehérváriak ezzel maradtak a tabella negyedik helyén (29 pont), a Mezőkövesd pedig a hatodik helyen telel (22 pont).

A Kisvárda hazai pályán 1:1-et játszott a Puskás Akadémiával, így történetük legjobb NB I-es őszi szezonját tudhatják maguk mögött. A Kisvárda egy ponttal lemaradva a listavezető FTC mögött (34 pont) a második helyről várhatja a folytatást, míg a Puskás Akadémia 31 pontjával a harmadik, két ponttal megelőzve a székesfehérváriakat.

A Gyirmót FC gólnélküli döntetlenre végzett a Debrecen ellen, bár minden esélyük megvolt a három pont begyűjtésére, még büntetőt is hibáztak a hazaiak. Ezzel az eredménnyel a győriek maradtak az utolsó helyen (14 pont), a DVSC pedig a kilencedik pozícióban (18 pont), tehát három ponttal előzik meg csupán a másik kiesőjelöltet, az MTK csapatát (15 pont). Az MTK az idei év utolsó mérkőzésén sima, 4:1-es vereséget szenvedett a Pakstól, akik a hetedik helyen telelnek (21 pont). A Zalaegerszeg második félidei eredményesebb játékával 2.0-ra legyőzte a vendég Újpestet a 17. forduló zárómérkőzésén. A kék-fehérek így az ötödik helyen telelnek (23 pont), a lila-fehérek pedig a tízedik pozícióból (17 pont) folytathatják tavasszal.