NB I: sima Fradi-vereség a Pakstól, kiesőhelyen az Újpest és az MTK

A bajnoki címvédő és listavezető Ferencvárosi TC nagy meglepetésre 3:0-ra kikapott odahaza a Pakstól a magyar labdarúgó NB I 19. fordulójának zárómérkőzésén. Ebben az idényben először nem kapott gólt a Paks bajnoki mérkőzésen, a fővárosiak pedig nyolc éve nem látott verésbe szaladtak bele hazai pályán. Mivel a Puskás Akadémia legyőzte idegenben a Mezőkövesdet, így átvették a vezetést a tabellán. A Fehérvár, szintén nagy meglepetésre, otthon kapott ki a Debrecentől, míg az Újpest Gyirmóton szenvedett vereséget.

A labdarúgó NB I 19. fordulójának nyitó mérkőzésén az MTK Budapest 2:0-ra kikapott odahaza a Zalaegerszegtől, így a fővárosi kék-fehérek maradtak a tabella utolsó helyén, a ZTE pedig feljött a hatodik helyre. Vereséggel mutatkozott be a Honvéd kispadján Nebojsa Vignjevics: a kispesti együttes, bár kétszer is vezetett, 3:2-re kikapott Kisvárdán. A Kisvárda kapuját Dombó Dávid hiányzása miatt a kárpátaljai Artem Odincov védte, míg a csapat két gólját is ukrán légiós, Kravcsenko és Melnyk szerezték. Az alsókerepeci Hej Viktor is végig a pályán volt, az Ungvári FC-től igazolt kapus, Mihajlo Hotra pedig a kispadról nézte végig a mérkőzést. A Gyirmót – akárcsak egy hete Kispesten – Varga Barnabás tizenegyesből lőtt góljával nyert 1:0-ra a vendég Újpest ellen. A győriek ezzel három ponttal megelőzték a lila-fehéreket, akik visszakerültek a kieső helyre.

Alexandru Baluta góljával szerzett vezetést a Puskás Akadémia a Mezőkövesd otthonában, és a vendégek támadója a második félidőben is eredményes volt, a mezőkövesdiek csak szépíteni tudtak, így nyert a PAFC a borsodiak otthonában 2:1-re. A felcsúti együttes győzelmével a tabella élére ugrott. Nagy meglepetésre aMOL Fehérvár 2:1-re kikapott odahaza a Debrecentől. A DVSC góljait a duplázó Szécsi Márk szerezte.

Az aknaszlatinai Tamás Olivérrel a soraiban győzte le idegenben a Ferencvárost a Paks együttese. A forduló legnagyobb meglepetése, és egyben a Paks egyik legnagyobb történelmi sikere Csercseszov vezetőedző első hazai tétmérkőzése volt a Fradi kispadján. A harmadik percig kellett várni a meccs első helyzetére, amikor Botka vette célba a kaput, de Rácz ököllel védett. A 6. percben egy felívelés után Ádám Martin vette le a labdát, majd fordulatból ballal lőtt a kapuba (0:1). Két perccel később egy baloldali szöglet után Rácz rosszul mozdult ki a kapujából, de Kovacevic fejese nem találta el a kaput. Pillanatokkal később Bassey húzott befelé, majd jobbal lőtt, de mellé ment. A 19. percben egy szabadrúgás-kombináció után Samy Mmaee fejelte le a labdát a hosszún érkező Marin elé, aki ugyan a kapuba lőtte azt, de a partjelző lest intett. A 32. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Szabó cselezett befelé, majd ballal a kapufát érintve lőtt a kapuba (0:2). A 62. percben Zubkov sarokrúgása után Ryan Mmaee emelkedett, de a gólvonalról kivágták a labdát. Alig egy perccel később ismét a marokkói válogatott támadó került helyzetbe, de csak a kapufát találta el. A cserék után a 73. percben Haraszti állt oda a megítélt szabadrúgáshoz, majd a kapuba lőtt (0:3). A folytatásban is voltak helyzetek, de újabb gól már nem született, így az FTC 3:0-s vereséget szenvedett.