Négy között a magyarok

A magyar férfi vízilabda-válogatott elődöntős a sanghaji vizes világbajnokságon, miután az Egyesült Államok elleni negyeddöntőben kiélezett csatában nyert minimális különbséggel.

A mérkőzésen az amerikaiak kezdtek jobban, elhúztak három góllal, de onnan is volt visszaút a Kemény-csapat számára. A mérkőzés fordulópontja az volt, hogy a magyarok gyenge kezdés után fokozatosan építették fel magunkat, ellenfelük viszont erős kezdés után egyre jobban elfáradt, és erejéből már csak egy rohamra futotta a harmadik negyed közepén. Az olimpiai bajnok csapat védekezése egy-két figyelmetlenségtől eltekintve jól működött, Nagy Viktor a második félidőben bravúrosan védett, támadásban viszont a szokottnál lassabban szőtték az akcióikat. A negyeddöntőben ez most elment, a folytatásban ellenben aligha lesz elég. Ebben a csapatban viszont ennél lényegesen több van.

Az elődöntőben majd Szerbiával játszanak Kemény Dénes fiai, amely a negyeddöntőben Németországot győzte le öt góllal (9–4). A szerbek papírforma sikere egyben azt is jelenti, hogy a további eredményektől függetlenül az elődöntős együttesek – így a magyarok is – kvótát szereznek a londoni olimpiára. A szerbek ugyanis ezt már a világliga-sikerrel begyűjtötték.