Németországtól is kikaptak a magyar lányok

A Szerbiában zajló női kézilabda-világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén a magyar válogatott a csoport favoritjának számító német nemzeti csapattal mérte össze tudását.

A találkozót megelőzően a németek százszázalékos teljesítménnyel vezették a csoportot, míg Hajdu János tanítványai az előző fordulóban Romániától elszenvedték első vereségüket a tornán. A mérkőzésen a zöld mezben játszó magyar együttes szerezte meg a vezetést, Görbicz találatára az ellentámadásból Müller válaszolt a túloldalon. A kilencedik percig felváltva estek a gólok mindkét oldalon, de 2:2 után 4:2-re sikerült ellépnie a németeknek. A magyar csapat azonban nem esett össze, Görbicz és Tomori góljaival újra egalizálták az állást lányok. Ez a döntetlen közeli eredmény 6:6-ig nem is változott. Ezután azonban a Szucsánszkiéknak sikerült 8:6-ra meglépni, sőt a 23. percben Görbicz újabb gólja után már 12:9 volt az állás a magyarok javára. A németek szövetségi kapitánya ekkor kényetlen volt kikérni az idejét. Az időkérés ellenére a 26. percben már négy góllal vezettek a zöld mezesek. Ekkor úgy tűnt, hogy a magyar csapat még az első félidőben eldöntheti találkozót, azonban a végére lendületbe jövő németeknek sikerült 16:14-re felzárkózniuk. Sőt a térfélcserét követően is megmaradt a Steinbachék lendülete, akik a 33. percre ismét egalizálták az állást. 18:18-ig fej fej mellett haladt a két együttes, ekkor azonban Szucsánszki és Vérten találataival újból kétgólosra nőtt a magyar lányok előnye. A már megszokott forgatókönyv szerint azonban 21:21-nél ismét egyenlíteni tudtak a fehér mezesek. Az utolsó negyedórában már egyik gárda sem tudott egy gólnál nagyobb különbséget kialakítani, felváltva estek a gólok mindkét oldalon. Az utolsó percben 27:26-os német előnynél az egyenlítésért támadtak a mieink, amelyre minden esélye meg is volt a csapatnak, hisz a végső sípszó előtt tíz másodperccel Görbicz végezhetett el büntetőt. A Győr játékosának próbálkozását azonban hárította a németek hálóőre, így a vége 27:26-os német győzelem lett.
A csoport további összecsapásain Tunézia 24:15-re legyőzte Ausztráliát, míg Románia 29:23 arányban bizonyult jobbnak Csehországnál.
A csoport végeredménye: 1. Németország: 10 pont, 2. Románia: 8 pont, 3. Magyarország: 6 pont, 4. Csehország: 4 pont, 5. Tunézia: 2 pont, 6. Ausztrália: 0 pont.