Nincs már veretlen csapat az InMedia League-ben

Június 23-án a kilencedik fordulóval félidejéhez érkezett a beregszászi járási labdarúgó-bajnokság.
A játéknapon több kérésre is választ vártunk. Vajon lesz-e olyan csapat a pontvadászatban, amely megállíthatja a nagybégányi expresszt, vajon Badaló és Gut közül melyik gárdának marad esélye az aranyérem megszerzésére. Az első kérdésre a Som–Nagybégány összecsapás volt hivatott választ adni. Az eddigi mérkőzéseit imponáló magabiztossággal nyerő címvédőre ezúttal nehéz feladat várt, hisz a somi alakulat hazai pályán bármelyik gárdának egyenlő rangú ellenfele tud lenni. Az összecsapás elején rögtön egymásnak estek a csapatok, színvonalas lüktető játékot láthattak a találkozóra kilátogató szurkolók. A gól nélküli első játékrész után, a második 45 perc derekán megszerezte a vezetést a hazai csapat. A bekapott gól után a vendégek nagy erőkkel rohamoztak az egyenlítés reményében, ám a helyzeteiket ezúttal sorra kihagyták a nagybégányi támadók, így a végeredmény 1:0-s somi győzelem lett. A mérkőzés után sajnos verekedés tört ki, aminek során a játékvezetőt is inzultálták. A forduló másik rangadóján a második helyezett Gut a dobogó harmadik fokán álló Badaló otthonába lépett pályára. A párharcban végül a Tisza-partiak diadalmaskodtak 3:0 arányban. A sereghajtó csapatok összecsapásán, a hazai pályán játszó FC Remete kiütéses 8:0-s győzelmet aratott az FC Bátyú felett. Még ennél is több gólt hozott a két szomszédvár Jánosi és Gát csatája. A kilencgólos mérkőzést végül a vendég gátiak nyerték meg 6:3-ra. A hétvége legnagyobb meglepetése Váriban született, ahol a tabella alsó részében tanyázó hazaiak szoros csatában 2:1-re felülmúlták a középmezőnyhöz tartozó FC Dédát.
Az ificsapatok eredményei a fordulóból: FC Vári – FC Déda 1:1, FC Remete – FC Bátyú 2:2, FC Jánosi – FC Gát 3:1, FC Som – FC Nagybégány 0:2, FC Badaló – FC Gut 7:0.
Az alsó osztályban a hétvégén a listavezető Gecse hazai pályán nyert rangadót Kígyós ellen, míg Papi meglepetésre a Csetfalván futott bele egy vereségbe. A forduló eredményei: FC Zápszony – FC Kisbégány 4:1, FC Gecse – FC Kígyós 2:0, FC Csetfalva – FC Papi 3:0, FC Bene – FC Borzsova 2:0, FC Csoma – FC Szvoboda 3:3.