Ötgólos harmadik harmaddal világbajnok Finnország

Finnország hátrányból fordított és végül 6–1-re győzött a szlovákiai A-csoportos jégkorong-világbajnokság döntőjében Svédország ellen, ezzel története során másodszor megszerezte a világbajnoki címet.

A nyolcszoros világbajnok Svédország az egyszeres Finnországgal csapott össze a szlovákiai jégkorong-világbajnokság döntőjében. A finnek 1995-ben éppen mostani ellenfelüket győzték le, míg a svédek legutóbb 2006-ban Rigában diadalmaskodtak. Ez az év különleges is marad számukra, ugyanis történelmet írtak azzal, hogy az olimpiát és a vb-t is megnyerték. Mindkét gárda esélytelenebbnek számított az elődöntőben, aztán parádés gólokat lőve bejutottak a fináléba.

Az első harmadot a svéd együttes kezdte jobban, az első öt percben egyértelműen domináltak. A finnek azonban fokozatosan átvették a kezdeményezést, de Mikko Koivu és Toumu Ruutu kísérleteit is hárította Viktor Fasth, a svéd válogatott kapusa.

A második harmad finn lehetőségekkel kezdődött, aztán – ahogy ez lenni szokott – mégis Svédország szerzett vezetést. Magnus Päärjärvi a bal oldalról a hosszú felsőbe lőtt hihetetlenül pontosan. 1–0

A svédek a vezető találatuk után sok helyzetet dolgoztak ki, kétszer is emberelőnyben játszhattak, de ezekből csak egy kapuvasra futotta Patrik Berglund lövése után.

Még a harmad vége előtt a finnek is emberelőnyben játszhattak, és Jarkko Immonen távolról óriási lövéssel egyenlített. Tuomo Ruutu talarta a kilátást Fasth elől, a csatár és a kapus mellett is elszállt a korong. Finnország fontos pillanatban, hét másodperccel a második húsz perc vége előtt egyenlített. 1–1

A harmadik harmadra még elszántabban jöttek ki a finnek, akiket nyilván egyenlítő góljuk is feltüzelt. Petteri Nokelainen – a tornán először – és Niko Kapenen is betalált, ráadásul egy percen belül, a két gól közé pedig egy Koivu helyzet is belefért. 1–3

A svédek nehézkesebben mozogtak, még az időkérés sem segített rajtuk, szinte minden párharcot a finnek nyertek. A finnek kevesebb mint három perc alatt három gólt szereztek, végül megsemmisítő, 6–1-es vereséget mértek a svédekre, és 1995 után ismét világbajnoki címet szereztek.

Forrás: nemzetisport.hu