Ott les(z) a francia válogatott is a vb-n

Európából a francia válogatott biztosította utolsóként a helyét a 2014-es labdarúgó-világbajnokságon, miután az első mérkőzésen elszenvedett 2–0-s vereséget követően a visszavágón 3–0-ra legyőzte Ukrajnát.

Mamadou Sakho és Karim Benzema góljával már az első félidőben ledolgozta hátrányát a francia csapat, a második játékrészben pedig Oleh Huszjev öngóljával értek révbe a franciák.
Egy lesről szerzett Karim Benzema-gól is kellett a franciák háromgólos győzelméhez az ukránok ellen. Igaz, egy szabályos találatot el is vettek a Real Madrid csatárától. Mindenesetre Ukrajna idegenben csődöt mondott, így nem jutott ki a vb-re.
Az első percekben hatalmas tűzijátékot élt túl az ukrán csapat a saját kapuja előtt, de a franciák a folytatásban is nagy nyomást helyeztek az ukránokra. Az első meccsen elszenvedett 2–0-s vereség persze előrevetítette ezt a taktikát – más választása nem volt a hazaiaknak.
A vb-szereplés mellett az aranylabdára is áhítozó Ribéry nem játszott jól a találkozó elején, de aztán természetesen belelendült. Sőt! A vezető találatban hatalmas szerepe volt: remek ütemben robbant be a tizenhatoson belülre a 22. percben, s közeli lövését csak kiütni tudta Pjatov. Az ukrán kapus balszerencséjére a labda pont Sakho elé került, aki közelről nem kegyelmezett. 1–0
Aztán az első félidő második percében a játékvezető, illetve asszisztensei pillanatai következtek. Tulajdonképpen nettóban egész jól fújta a találkozót Damir Skomina és csapata, de a teljesítményüket rendesen beárnyékolja, hogy egy szabályos francia gólt nem adtak meg, míg egy lesről szerzettett érvényesnek ítéltek…
A 30. percben Benzema kotorta közelről a labdát a kapuba, majd megtette ezt négy perccel később is. Utóbbit adta meg a játékvezető. És máris ledolgozta első meccsen összeszedett hátrányát Didier Deschamps együttese. 2–0
Pedig Ukrajna a legutóbbi nyolc találkozóján még csak gólt sem kapott, most pedig már az első félidőben benyelt kettőt úgy, hogy a tíz francia próbálkozással szemben mindössze háromszor lőttek az első negyvenöt percben.
Az is érdekes, hogy a mai találkozó előtt a francia volt az utolsó válogatott, amely – még a 2012-es Európa-bajnokságon – egynél több gólt szerzett az ukránok ellen. S még hátra volt egy játékrész.
Amúgy történelmi tett körvonalazódott, ugyanis pótselejtezőt még egyetlen olyan csapat sem vívott meg sikerrel, amely az első meccsen kétgólos hátrányba került.
A második félidő elején borzasztóan nehéz helyzetbe került a vendégegyüttes. A 47. percben ugyanis Hacseridi nagyon rossz ütemű becsúszásával kiérdemelte a második sárga lapját, az ukránok így 45 percet emberhátrányban futballozhattak.
A francia fölény a 72. percben érett újabb góllá: Huszev szerencsétlenül ért bele Evra beadásába, így az öngóllal már a franciák álltak továbbjutásra. 3–0
A folytatásban az ukránok mindent megtettek, de ugyebár az a bizonyos veszett fejsze nyele…

Forrás: nemzetisport.hu