Remek kezdés Kirovogradban

Július 16-án elrajtolt az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokság. A pontvadászatban szereplő egyetlen Kárpátaljai csapat a Hoverla–Zakarpattya idén is a feljutást tűzte ki célul maga elé. Ehhez először a Zirka Kirovograd otthonában kellett bizonyítani Olekszandr Szevidov fiainak.

A találkozó irama nem volt túlságosan nagy, bár ez a nagy meleg miatt várható is volt. Az első félidőben kevés helyzet adódott a csapatok előtt. Ezek egyikéből a 17. percben a hazai csapat védőinek hibáját kihasználva egy a kapusról kipattanó lövés után Pecsenkin helyezett a hálóba, megszerezve ezzel az 1:0-s vezetést a vendégcsapat részére. Ezt követően a házigazdáknak volt egy veszélyes helyzete a 35. percben. Lucenko egy remek passzt követően egy az egyben vezethette a labdát Nagy kapusra, ám kettejük párharcát a hálóőr nyerte. A szünetet követő első 10 percben a vendéglátók több helyzetet is kidolgoztak, gólt azonban nem sikerült ezekből szerezniük. A Zaki lassan felvette a játék ritmusát, és kiegyenlítette a játék képét. A kapuk ezt követően nem forogtak veszélyben, mivel a játék túlnyomó részt a középpályán folyt. Az ungparti csapat, régi-új neve alatt idegenbeli győzelemmel kezdte a bajnokságot. A második fordulóban a megyeszékhelyre az élvonaltól frissen búcsúzó Szevasztopol látogat majd el. Az Zakarpattya leendő ellenfele győzelemmel mutatkozott be a másodosztályban. A Szevasztopol az előző szezont remekül záró, de az átigazolási szezonban több meghatározó játékosát is elveszítő Krimteplicja Mologyizsne otthonában tudott diadalmaskodni 2:0 arányban. A másik volt premier ligás csapat a Metalurg Zaporizzsja fölényes 5:1-es győzelmet aratott a Titan Armjanszk felett. A másodosztályba feljutott csapatoknak nem indult jól az idei pontvadászat. Mindkét csapat vereséggel startolt, az MFK Mikolajiv hazai pályán kapott ki 1:2-re az Arszenal Bila Cerkvától, míg az Olimpik Donyeck ugyanilyen arányú vereséget szenvedett a Dinamo második számú csapatától a fővárosban.

A forduló rangadóját Lembergben játszották. Az előző szezonban a feljutásról éppen csak lemaradt Sztaly Alcsevszk az FK Lvivvel csapott össze. A mérkőzés igazi rangadóhoz méltóan jó játékot és sok gólt hozott. A gólpárbajban végül is a vendég Sztaly kerekedett felül 3:2 arányban. A vendéggyőzelmek sorát gyarapította a Niva Vinica Naftovik Ukrnafta találkozó. Itt a 3 pont sorsáról végül egyetlen találat döntött a vendégek javára. Két mérkőzésen azonban ikszeltek a csapatok. A Bukovina Heliosz 1:1-es illetve az Odessza Energetik találkozó 2:2-s döntetlennel zárult.