Reményteljes szereplés az EL-ben

Az Európa Liga 3. selejtezőkörében az egyetlen állva maradt magyar csapat a Paks Székesfehérváron fogadta skót Heartsot.

A jóval nevesebb és esélyesebbnek tartott skót ellenfél a hétvégi bajnoki nyitányon 1:1-s döntetlent játszott a címvédő Glasgow Rangers-el, Kis Károly fiai, viszont a magyar bajnokságban sima 0:4-s vereséget szenvedtek a Videotontól. Így a találkozó előtt nem csoda, hogy sokan a vendégeket tartották a győzelemre esélyesebbnek. A Paks azonban már az előző Tromső elleni párharcban is bizonyította, hogy nem szabad őket félvállról venni. A találkozó ennek megfelelően óvatos tapogatózó játékkal kezdődött. Az első tíz perc után a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, ám a Paks labdabiztos játékának és stabil védekezésének köszönhetően hamar kiegyenlítette a játékot. Sőt a 32. percben sikerült a hazaiaknak meglepni az ellenfelet. Egy blokkolt távoli lövést követően a labda a kaputól 20 méterre álló Sipek elé pattant, aki felismerve a helyzetet az ötös vonalán álló skót kapus fölött kapásból a hálóba emelt. A vezetés tudatában magabiztossá vált a hazai gárda, ebben az időszakban a vendégeknek nem sikerült gólhelyzetet kialakítania. A félidő hosszabbításában a hazai kapu előtti tömörülésnél, a tizenhatoson belül Sutton eljátszotta a „nagyhalált”, amit a játékvezető büntetővel jutalmazott. A megítélt tizenegyest Hamill értékesítette. Így 1:1-es állással mentek szünetre a csapatok. A második félidőben a mezőnyben zajlott főként a játék. A kapuk előtt csak egy-egy helyzet adódott mindkét oldalon. A 68. percben egy kapáslövést védett Csernyánszki, a kipattanót a már tehetetlen kapus mellett szerencsére Sutton az üres kapu fölé bombázott 6 méterről. A másik oldalon Vayer szabadrúgása kanyarodott centiméterekkel a kapu mellé. A mérkőzés végeredménye 1:1 lett. A visszavágót a skótok várják előnyösebb helyzetből az idegenben szerzett gól miatt, de a Paks már Norvégiában bizonyította, hogy ilyen helyzetből sem lehetetlen a továbbjutás.

Az ukrán csapatok hazai környezetben léptek pályára ír ellenfeleik ellen. A Karpati Lviv az ír bajnokságban 5. helyen végzett St. Patrick’s csapatát fogadta. A találkozót Fedeckij 34. és Voronkov 93. percben elért találataival 2:0-ra nyerte az ukrán csapat és előnyös helyzetből várja a visszavágót. Nem sikerült viszonyt, előnyt gyűjtenie a visszavágóra a Vorszklának a az ír kupagyőztes Sligo Rovers ellen. Poltavában sajnos nem született gól a 90 játékperc alatt, így egy hét múlva teljesen tiszta lappal 0:0-ról indulnak a csapatok a visszavágón. A magyar csapatokat búcsúztató együttesek közül meglepetésnek számított a Fradit kiverő norvég Aalesund hazai pályán aratott 4:0-s győzelme a svéd Elfsborg ellen. A kazah Aktobe, pedig akárcsak a Kecskemét ellen az Alanyija Vlagyikavkaz otthonában is 1:1-es döntetlent ért el és kedvező helyzetből várhatja a második mérkőzést..