Sima Chelsea győzelem a Juventus ellen, továbbjutott a Manchester United

A vártnál sokkal inkább izgalmas és gólgazdagabb estét produkáltak a csapatok a Bajnokok Ligája ötödik csoportkörében kedd este. Vannak csapatok, akik az utolsó fordulóra hagyták a döntést, de akadnak olyanok is, akik már az ötödik fordulót követően bebiztosították a helyüket az egyenes kieséses szakaszban.

H csoport

Az este talán legnagyobb meglepetését az eddig veretlenül csoportelső Juventus gárdája okozta, akik egy 4-0-s vereségbe szaladtak bele Londonban a Chelsea ellen.

A torinóiak egyértelműen alárendelt szerepet játszottak az egész mérkőzés folyamán a lehengerlő dominanciával futballozó kékekkel szemben.

A Tomas Tuchel irányította csapatból, Chalobah, R. James, Hudson-odoi és Timo Werner is betalált.

A csoport másik mérkőzésén az eddig 0 pontos Svéd Malmö gárdája hazai pályán 1-1 döntetlent játszott az orosz Zenit csapatával.

A mérkőzést egyértelműen az oroszok irányították, azonban a vezetést a svédek szerezték meg a 28. percben Rieks révén. A folytatásban Dzyuba kihagyott egy büntetőt, majd a 86. percben a játékvezető második sárga lappal kiállította az oroszoktól Chistyakovot.

A szerencse végül a szentpéterváriak mellé állt, hiszen a bíró a 92. percben újabb tizenegyest ítélt meg nekik kezezés miatt, amelyet Rakitsky már gólra is váltott, ezzel kialakítva a végeredményt.

F csoport

Az F csoportban kétség kívül sorsdöntő mérkőzéseket rendeztek kedd este, hiszen papíron még mind a négy csapatnak volt esélye a továbbjutásra a mérkőzéseket megelőzően.

A forduló előtt 7 ponttal csoportelső Manchester United csapata, a szintén 7 pontos Villareal gárdájához látogatott a győzelem reményében.

A nemrég edzőjét menesztő angol gárda igencsak nehezen kezdte a mérkőzést, azonban a második félidőben Ronaldo góljának is köszönhetően megfordult a játék képe, és a vörös ördögök 2-0-ra behúzták a meccset.

A második gólt a 90. percben, a nyáron igazolt Jadon Sancho szerezte.

A másik mérkőzésen a svájci Young Boys fogadta az olasz Atalantát, ahol nagy meglepetésre 3-3-as döntetlen született.

Az olaszok ugyan megszerezték a vezetést, de a svájciaknak volt válaszuk Zapata góljára Siebatcheu révén. A folytatásban szebbnél szebb gólok következtek. Az 51. percben Palomino (Atalanta) talált be, amire a Young Boys kétszer válaszolt Sierro valamint Hefti által. A végeredményt végül a 88. percben Muriel alakította ki egy csodálatos szabadrúgásgóllal.

G csoport

A szintén nagyon nyitott G csoportban a francia Lille fogadta a fordulót megelőzően csoportelső osztrák Salzburg csapatát. A sípszót követően mindkét csapat igyekezett fölényt kialakítani, de végül J. David rendkívül szerencsés gólja döntötte el a mérkőzést a Lille javára.

Az 1-0-s győzelemnek köszönhetően a franciák átvették az első helyet a csoportban.

A csoport másik mérkőzésén, a Spanyolországban megrendezett Sevilla – Wolfsburg összecsapáson 2-0-s hazai siker született.

A spanyolok az utolsó helyről vágtak neki a fordulónak, így mindent egy lapra feltéve támadták végig a mérkőzést. A presszingnek hamar meglett az eredménye, hiszen Rakitic gólpasszából, Jordan már a 12. percben megszerezte a vezetést.

A végeredményt a 97. percben Rafa Mir állította be.

E csoport

Az E csoport listavezetője a Bayern München a kijevi hóesésben, Lewandovski bámulatos ollózásának is köszönhetően 2-1-re felülmúlta a hazai Dinamo Kijev csapatát.

A németek a 42. percre már 2-0-s előnyben voltak a Dinamóval szemben, akik ugyan próbálkoztak az egyenlítéssel, de az erejükből mindössze egy szépítő gólra futotta Garmash révén a 70. percben.

A Barcelona a maga megszerzett 6 pontjával igen nehéz helyzetből várta az ötödik fordulót, ahol a portugál Benfica együttesét fogadta hazai pályán.

A katalánok megpróbáltak nyomást gyakorolni az ellenfélre, azonban csak egy meg nem adott gólig jutottak. A 0-0-s végeredmény egyértelműen a portugáloknak kedvez, hiszen ők az utolsó fordulóban a mindössze 1 pontos Dinamo Kijevvel találkoznak, míg a Barca, a már biztos továbbjutó, Bayern München ellen kell, hogy kivívja a továbbjutást.