Teljes az EL mezőnye

Az Európa Liga, valamint a Bajnokok Ligája rájátszásának befejeztével teljes lett az EL főtáblásainak névsora. A visszavágók során született egy-két meglepetés is, de először tekintsük át az ukrán csapatok eredményeit.

Az idegenben is 2:1-es győzelmet arató Dinamo Kijev ezúttal hazai pályán csapott össze a bolgár Liteksz Loveccsel. A kijevi találkozót Milevszkij 74. percben szerzett találata döntötte el az ukrán bajnoki ezüstérmes javára, ezzel a Dinamo kettős győzelemmel és 3:1-es összesítéssel jutott csoportkörbe. Szintén előnyből várta a romániai visszavágót a Vorszkla Poltava. Az ukrán csapat előbb 1:0-ra vezetett a Dinamo Bucuresti ellen, majd a románok egyenlítése után, Barannik 72., illetve 78. percben szerzett találatával magabiztos előnyt szerzett, s bár a románok az utolsó percben kozmetikáztak még az eredményen, de a továbbjutást ez már nem befolyásolta döntően. Így a Vorszkla kettős győzelemmel és 5:3-as összesítéssel lépett tovább. A hazai gól-nélküli döntetlen után sokan féltették, viszont Metaliszt Harkivot a Sochaux ellen, ám az ukrán bronzérmes nem hagyta sokáig kétségek között szurkolóit. Az összecsapás 11. percében már 2:0 volt a Metaliszt javára. Sőt a 41. és 51. percben újabb találatokat értek el harkoviak így végül 4:0-ra átgázoltak a francia csapaton és harcolták ki a továbbjutást. Nem sikerült a Metalisztéhoz hasonló bravúrt elérnie a Kárpáti Lvivnek. A PAOK elleni idegenbeli 0:2 után a bajnokságban is halványan szereplő Kárpáti erejéből otthon csak egy 1:1-es döntetlenre tellett, ami a görög együttes 3:1-es továbbjutását eredményezte. Ötödik ukrán csapatként a tavaly remekelő idén kissé szerényebben szereplő Dnyipro Fulham elleni hazai összecsapásáról számolunk be. A továbbjutó személye itt már az angliai mérkőzésen eldőlt, hisz a ködös Albinban 3:0-ra nyert a Fulham, így a Dnyiprótól mindenki csak tisztes helytállást várt. Ennek a dnyipropetrovszki gárda eleget is tett és 1:0-ra legyőzte nevesebb ellenfelét. Összesítésben, azonban 3:1-re az angolok bizonyultak jobbnak. Nagy meglepetésnek számít az AS Roma Slovan Bratislava elleni kiesésé, az olaszok a kinti 0:1 után otthon csak 1:1-et játszottak a szlovákok ellen. A búcsúzók névsorát gyarapítja meglepetésre a Panathinaikosz, Partizan Beograd, Rosenborg BK, Szpartak Moszkva, Rangers is. A teljes eredmény lista alább olvasható:

Sporting CP (portugál)–Nordsjaelland (dán) 2–1

Tj: a Sporting, 2–1-es összesítéssel

Birmingham City (angol)–Nacional (portugál) 3–0

Tj: a Birmingham, 3–0-s összesítéssel

Rabotnicski (macedóniai)–Lazio (olasz) 1–3

Tj: a Lazio, 9–1-es összesítéssel

Roma (olasz)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–1

Tj: a Slovan, 2–1-es összesítéssel