Tovább tart a Zaki győzelmi sorozata

A másod osztályú ukrán labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában is győzni tudott a Hoverla-Zakarpattya. A 3. fordulóban az ungvári csapat az újonc és eddig pont nélküli MFK Mikolajiv otthonában lépett pályára.

A találkozó előtt pár perccel heves eső esett, ami teljesen feláztatta a pálya talaját és ez, mint utólag kiderült, igencsak megnehezítette a játékosok dolgát is. A vizes talaj nem segítette a kombinatív játékot és talán ennek is köszönhetően a játék az első félidőben főként csak a mezőnyben zajlott. A kapukat mindkét oldalon távoli lövésekkel próbálták meg bevenni a csatárok, ám a hálóőrök a helyükön álltak és megakadályozták ezeket a próbálkozásokat. A Zaki részéről Truhin, illetve Szviridov járt a legközelebb a gólszerzéshez. Előbbi a 12. percben eresztett el egy bombát, ami aztán a felső lécen csattant, utóbbi pedig a 35. percben egy szép összjáték után laposan próbálta meg a labdát a hosszú sarokba juttatni, ám Bobrov kapus útját állta a lövésnek. A szünet előtti pár percben rengeteg volt a szabálytalanság, így mindkét oldalon begyűjtöttek a játékosok jó néhány sárgát. A térfélcserét követően magához ragadta a kezdeményezést Olekszandr Szevidov együttese és nyomás alá helyezte a hazai kaput. A házigazdák erejéből ekkor csak a védekezésre tellett. Sokáig nem is sikerült megtalálni a rést a Hoverlának a mikolajivi védőfalon. Ám a 77. percben Lasha Jakobia végül megszerezte a mindeneldöntő találatot. A grúz légiós az ellenfél védőjétől kapott labdát, amit kapásból a hálóba lőtt. A hátralévő negyed órában a hazai együttes egy utolsó nagy hajrát indított, hogy elkerülje a vereséget és legalább egy pontot otthon tartson, de próbálkozásaik eredményetlennek bizonyultak. A Hoverla-Zakarpattya így harmadik mérkőzésén harmadik 1:0-s győzelmét aratta a bajnokságban.

A játéknap rangadóját Zaporizzsjában rendezték, ahol két 100%-os csapat mérkőzött meg. A Metalurgnak és a Sztalynak is nem titkolt célja a Premier Ligába való feljutás. A vendéglátók félelmetesen rajtoltak. Két mérkőzésen kilenc gólt lőttek, és csak egyet kaptak. A találkozó heves hazai rohamokkal kezdődött. A vendég védelem nem is bírta a nyomást, előbb az 5. majd a 16. percben volt kénytelen kapitulálni. A mérkőzés már ekkor eldőlni látszott. A vendégek ráadásul a 69.percben még emberhátrányba is kerültek, amit 12 perc elteltével kihasználtak a hazaiak, és végül 3:0-ra megnyertét az összecsapást. A szebb napokat látott FK Lviv az eddig pontveszteség nélküli Naftovik-Ukrnaftát fogadta. A hazaiaknak az eltelt 2 forduló alatt nem sikerült egy pontot sem szereznie, és ezt a rossz sorozatot most sem tudták megszakítani, mivel a vendégek ezen a mérkőzésen 2:0 arányban jobbnak bizonyultak. Begyűjtötte viszont első bajnoki pontját a Niva. A vinnicaiak hazai pályán játszottak 1:1-es döntetlent a Zirka Kirovograddal. Szintén ugyanilyen eredménnyel zárult Odesszában a házigazdák és az Olimpik Donyeck összecsapása. Tovább folytatta viszont remek szereplését a bajnokságban az Arszenal. A Dinamo-2 otthonában immár harmadik győzelmét aratta Bila Cerkvai együttes. A tényszerűség kedvéért a találkozó végeredménye 2:0 volt. Az első győzelem megszerzéséig egyaránt a 3. fordulóig kellett várni Molodizsnében és Csernyivciben is. A Krimteplitsa 0:1-ről fordítva 2:1-re verte a Titán Armjanszkot, míg a Bukovina 2:0-ra múlta fölül az Energetik Burstint. Hat sárgalapot és csak egy gólt hozott a Heliosz Harkiv szevasztopoli fellépése. A 3 pont sorsáról döntő találatot a hazai csereként beállt csatára szerezte a 65. percben.

A tabellát Metalurg, a Naftovik-Ukrnafta, az Arszenal és Hoverla-Zakarpattya vezeti holtversenyben.