Továbbjutottak az esélyesek

A Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóin olyan eredmények születtek, amelyek az esélyesebb csapatok továbbjutását eredményezték.

A keddi játéknap és talán a negyeddöntők közül is legnagyobb érdeklődés a Barca és a Milan összecsapását övezte, és az sem mellékes, hogy ebben a duettben volt a legnyitottabb a továbbjutás kérdése, hiszen az elmúlt héten Olaszországban gólnélküli döntetlent játszottak a csapatok. A mérkőzést a várakozásnak megfelelően a címvédő kezdte jobban és rögtön a 11. percben előnybe is került. Antonini szabálytalankodott a tizenhatoson belül Messivel szemben. A megítélt büntetőt maga a sértet végeste el előnyhöz jutatva ezzel csapatát. A bekapott gól után kijjebb jött a Milan, de helyzetekben ez nem mutatkozott meg, sőt ezzel inkább csak a katalánoknak nyílt több lehetősége a gólszerzésre. Ám az olasz sztárcsapat idei formájára jellemzően az első valamire való helyzetéből egyenlíteni tudott. A 32. percben Nocerino kapott remek labdát Ibrahimovictól, amit Valdés mellett a jobb alsóba lőtt. Az állás azonban csak a 41. percig maradt változatlan, ekkor egy szögletnél kialakult mezrángatásért ítélt erősen vitatott büntetőt a Barca javára a holland sípmester. Az ítéletet ismét Messi hajtotta végre a tőle megszokott precizitással. A szünetre így 2:1-gyel mehettek a csapatok. A második játékrész kezdetén Ibrahimovic előtt adódott esély az egyenlítésre, ám a svéd támadót sikeresen megállították a hazai bekkek. Az 53. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés. A találkozón nagy kedvvel játszó Messi távoli lövéséből levágódó labdát Iniesta pofozta közelről a hálóba. A további időszakban a Milan csak erőlködött, ötlettelenül és elképzelés nélkül játszott, míg a Barca a tőle megszokott labdatartással kontrolálta a játékot. Sőt mélységi passzaikkal inkább a házigazdák álltak közelebb egy új találat megszerzéséhez. Újabb gól már nem született, így 3:1-es győzelmével a Barca jutott az elődöntőbe.

A másik mérkőzésen a Bayern München látta vendégül az Olympique Marseille-t. A hazai visszavágót 2:0-s megnyugtató előnyből váró bajorok nem bíztak semmit a véletlenre és nekiestek ellenfelüknek. Ennek eredményeként már a 13. percben a vezetés is náluk volt. Az egykori csapata ellenjátszó Ribéry hámozta át magát a vendégek védelmén, majd a tizenhatos jobb oldaláról középre lőtt, az átadást a középen érkező Olic továbbította a kapuba. A gól után ugyan volt egy-két próbálkozása az egyenlítésre a franciáknak, a németek védelme és Neuer kapus biztosan állt a lábán. A franciák kisebb fellángolása után újra fölénybe került a Bayern, ekkor csak Mandanda bravúrjainak köszönhetően úszta meg újabb kapott gól nélkül az Olympique. Ám a 37. percben már ez is kevés volt, ismét Ribéry cselezte át magát a marseille-i védővonalon, majd passzát Alaba centerezte az érkező Olic elé. A rutinos támadó, pedig ebből a helyzetből megszerezte önmaga és csapata második találatát is. A fordulás után támadóbb szellemben léptek pályára a vendégek, de támadásaikba rendre hiba csúszott. A németek, pedig nem erőltették a támadásokat, nekik tökéletesen meg felelt az eredmény, bár nekik így is több esélyük volt a gólszerzésre a második félidőben, mint a franciáknak. A végeredmény, így 2:0, ami összesítésben a Bayern 4:0-s továbbjutását jelentette.

A másik ágon, szerdán a bajorok várható ellenfelei csaptak össze. Az idegenbeli ciprusi találkozót 3:0-ra megnyerő Real szinte már akkor el is döntötte a továbbjutás kérdését, de azért Mourinho mester fiai kitettek magukért és a Bernabéuba kilátogató közönségnek igazi Fiestát varázsoltak a szerda estébe. Először a 26. percben Ronaldo, majd tíz perccel később Kaká volt eredményes. A fordulás után a 67. percben még Manduca révén szépített az APOEL, de a 75. percben Ronaldo egy szabadrúgásból elért találattal visszaállította a kétgólos különbséget. Alig öt perc elteltével Callejónnak köszönhetően ismét madridi gólnak örülhetett a közönség. Gólra góllal válaszolt a ciprusi gárda Solari a 82. percben büntetőből csökkentette a különbséget a két együttes között. Az 5:2-es végeredményt végül a 84. percben Di María állította be.

Az utolsó továbbjutó helyért a Chelsea és a Benfica küzdött. A lisszaboni idegenbeli 1:0-s győzelem után, úgy tűnhetett, hogy hazai pályán majd könnyedén bebiztosítja a továbbjutást a londoni alakulat, de a visszavágón alaposan megszorongatta a házigazdákat a portugál együttes. A mérkőzést a vendégek kezdték aktívabban, az első helyzet is előttük adódott, ám a hazai bekkeknek sikerült megakadályoznia a gólszerzést. A 21. percben, azonban mégsem a Benfica, hanem a Chelsea került előnybe. A 21. percben Lampard érétkesítette az Ashley Cole elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt. A folytatásban továbbra is a vendégek vltak veszélyesebbek a kapura, ám helyzeteiket nem sikerült gólra váltaniuk. Sőt a 40. percben Maxi Pereira begyűjtötte második sárgáját, így csapat már emberhátrányba is került. Ekkor úgy tűnt, hogy innen már nyert ügye van a házigazdáknak. A második félidőben visszahúzódott saját térfelére a Chelsea és megpróbált kontrákra berendezkedni. A vendégek élve a lehetőséggel, tíz emberrel rohamozták az angol kaput, sőt több ízben akár egyenlítethettek volna. Ám erre egészen a 85. percig várniuk kellett. Egy szöglet után Javi García fejelt Cech kapujába. A hátralévő időben kapuja elő szögezte a hazaiakkat a vendég együttes. Azonban a továbbjutást jelentő gólt nem sikerült berúgniuk. Sőt a csereként beállt Raul Meireles a 92. percben bombával beállította végeredményt.