Továbbra is csúcson a Kárpáti

Az ukrán női kézilabda-bajnokság második szakaszában a 6. forduló mérkőzéseit rendezték. A Szuperligában az élen álló ungvári Kárpáti az utolsó helyezett Halicsanka Lvivet fogadta.

A tabella két ellentétes pólusát elfoglaló csapat Ungváron mérkőzött meg egymással. Az első játéknapon a vendégek kezdtek jobban, aminek köszönhetően 2:0-s előnyt is sikerült szerezniük. Ám az ungvári lányok hamar magukhoz tértek és 6:2-re megfordították az állást. A félidő hátralevő részében fokozatosan növelte előnyét Kárpáti, amit végül a szünetre nyolcgólosra hizlalt. A második játékrészben sem borult fel a papírforma, a játék minden elemében jobbnak bizonyuló hazaiak végül hét gólt hozzátéve az első félidei előnyükhöz könnyedén 34:19-re megnyerték a mérkőzést. A másnapi visszavágó már koránt sem volt ilyen könnyű. Az előző naphoz hasonlóan álmosan kezdő Kárpáti ellen egészen a félidő derekáig vezetett a lembergi együttes, ám ekkor a vendégek részéről következett egy tíz perces gólcsend, amit a házigazdák kihasználtak és a félidő végére 11:8-ra átvették a vezetést. A második játékrész kísértetiesen hasonlított az elsőre. A vendéglátók az első percekben kicsit az öltözőben felejtették magukat, míg az ellenfél ez idő alatt volt igazán az elemében, de negyedóra elteltével szép lassan helyre állt a világ rendje és az Ung parti lányok újra játékba lendültek. Ennek köszönhetően Petrovszkij mester tanítványai elkezdték növelni előnyüket és végül, ha a vártnál nehezebben is, de 26:19 arányban hozták a kötelezőt.

A fordulóban a címvédő Szparta Krivij Rih a Szpartak Kijevet látta vendégül. A bajnokságban előkelőbb helyen álló fővárosiak végül mindkét mérkőzésen 25:30-ra illetve 26:30-ra fölülmúlták ellenfelüket, begyűjtve ezzel mind a 4 bajnoki pontot.

A Podatkovij Unyiverszitet és a Dnyiprjanka Herszon alig 5 nap alatt kénytelen volt négyszer megmérkőzni egymással. Először csütörtökön és pénteken csaptak össze a felek, a 6. forduló keretén belül. Az első játéknap 26:18-as, míg a második 23:18-as irpinyi győzelemmel zárult. Aztán a játékban egyre javuló tendenciát mutató herszoniak szombaton és vasárnap is pályára lépetek a Podatkovij ellen, pótolva az első körből elmaradt találkozójukat. A szombati párharcot, ha nehezen is, de még két góllal 23:21-re sikerült megnyernie a Podatkovij Unyiverszitetnek, ám a maratoni kézilabdacsatában fáradni látszó irpinyiek lendülete másnapra már nem volt elég és így meglepetésre 22:20-ra alulmaradtak a Dnyiprjankával szemben.

A bajnokságot továbbra is a Kárpáti vezeti 32 pontjával, a 25 pontos Podatkovij Unyiverszitet, míg a harmadik helyet a 21 pontos Szpartak Kijev foglalja el.

A február 24-25-re tervezett 7. fordulót későbbi időpontra halasztották, a válogatott Európa bajnoki selejtezőre való felkészülése miatt.