Újabb Zaki vereség a 25. fordulóban

Április 9-11-én tovább folytatódott a honi másodosztályú labdarúgó-bajnokság. A 25. fordulóban az FK Zakarpattya a bajnokság 14 helyén szerénykedő Zirka Kirovograd otthonába látogatott.

A mérkőzés, forgatókönyve sajnos kísértetiesen hasonlított az előző fordulóban hazai pályán 2:3 arányban elveszített FK Lviv elleni rangadóra. A találkozó 8. percében Csornomaz révén már előnyhöz jutott a hazai gárda. A kárpátaljai csapat ezután Celih és Trisovics révén jutott egyenlítési lehetőséghez, ám a hazaiak portása magabiztosan hárított.

A 37. percben azonban egy gyors kontra után Batalszkij megduplázta az Zirka előnyét. A második játékrész sem hozott sokkal több sikert az ungvári csapatnak. Az 50. percben Rudnickij találatával immár háromgólosra nőtt a házigazdák előnye.

Tovább nehezítette Igor Gamula fiainak dolgát az, hogy Trisovics a 68. percben, négy percen belül, megkapta második sárgalapos figyelmeztetését, így kénytelen volt idő előtt elhagyni a játékteret. A 10 főre fogyatkozott ungparti alakulat számára Lucenko 80. percben szerzett gólja adta meg a kegyelemdöfést. A verhető ellenfélnek számító Zirkától elszenvedett súlyos 0:4-s vereség miatt, a Zaki egyre távolabb kerül a második, még feljutást jelentő helytől.

A riválisok közül a bajnokság esélyesének számító PFK Olekszandrija hazai környezetben hozta a kötelezőt és 1:0 arányban győzött a Bukovina Csernyivci csapata ellen. A második helyezett Csornomorec a Dinamo második számú csapatával találkozott Odesszában. A mérkőzést végül a kilátogató 4600 szurkoló nagy örömére a hazai csapat nyerte 3:1 arányban.

A forduló előtt harmadik helyen álló FK Lviv a tabella hátsó felében helyet foglaló Dnyiszter Ovidopolyt látta vendégül. Az összecsapás meglepetésre 1:1-s döntetlennel zárult, ami a hazai csapat számára volt hízelgő, hiszen a hajrában 10 emberrel játszva sikerült pontot menteniük. A tavaszi fordulókban még veretlen Sztaly Alcsevszk a tavasszal még nyeretlen Krimteplitsát fogadta.

A hazai csapat az első félidőben megszerezte a vezetést, amit aztán az összecsapás végéig sikerült megőriznie. Egyaránt 1:0-s vendéggyőzelmeket hoztak a Titán – Energetik és a Prikarpattya – Niva találkozók. A tavasszal még veretlen Arszenal Bila Cerkva hazai pályán 3:1 arányban bizonyult jobbnak a Heliosz Harkiv csapatánál.

A bajnokságot 53 ponttal a PFK Olekszandrija vezeti, második helyen az 50 pontos Csornomorec áll, a harmadik helyre pedig a 48 pontos Sztaly jött fel. A Zakarpattya vereségének köszönhetően visszacsúszott az 5. helyre.

A góllövőlista első három helyén nem történt változás.