Vége a szünetnek a BL-ben

Február 14-15-én 2-2 mérkőzéssel a hosszú téli szünet után újra mérkőzéseket rendeztek a Bajnokok Ligájában. A sorozat első nyolcad döntőin a végső győzelemre is esélyesnek tartott Barcelona a Leverkusen otthonába látogatott. Az összecsapás első félideje nem szolgáltatott túl sok izgalmat.

A katalán együttes szokásához híven többet birtokolta a labdát és irányította a játékot, de igazán gólveszélyes akciót a 41. percig nem tudott kialakítani. Ekkor a támadásokra nem túl sok, de a védekezésre annál nagyobb hangsúlyt fektető bajorok védelme kihagyott. Messi Pazar kiugratása után Alexis Sánchez 14 méterről Leno kapus lába között a jobb alsó sarokba gurított. Így a pihenőre 1:0-s vendégelőnnyel vonultak a csapatok. A második játékrészt talán a gólnak köszönhetően már jóval több eseményt hozott. Az 52. percben első helyzetéből egyenlítettek a hazaiak, Corluka beadását Kadlec Sánchez mellől fejelte közelről a léc alá. Alig 3 perc elteltével javított a chilei csatár, Fabregas kiugratása után lerázta védőjét és a kapust kicselezve éles szögből a kapuba helyezett megszerezve csapata és önmaga második találatát. Ezután mindkét csapat erejéből csak helyzetekre és kapufákra tellett egészen a 88. percig, amikor is Messi Alves passzát váltotta közelről gólra, nyugodtabbá téve csapata számára a visszavágót. A másik kedd esti találkozón a sorozat meglepetéscsapata az APOEL Lyonban lépett pályára. A BL-ben rutinosnak számító házigazdák az első félórában szinte a kapu elő szögezték ellenfelüket, ám az olykor eksztázisban védekező vendégek állták a sarat. Ezután a betömörülő ciprusi védelem ellen átlövésekkel operáltak az franciák, de a lövések pontossága nem volt tökéletes, így a szünetre 0:0-val tértek a felek. A fordulást követő 10. percben váratlanul előnybe került a Lyon. Lacazette 14 méterről leadott lövése az addig kifogástalanul játszó Paulo Jorge lábán irányt változtatva vágódott a Hiotisz hálójába. közvetlenül a vezető találat után még volt esélye a hazaiaknak, hogy növeljék előnyüket, de a lehetőségek kimaradtak, majd a későbbiekben ez a lendület is elfogyott és a gallok csak előnyük megtartására koncentráltak.

A szerdai két mérkőzés közül kiemelt figyelem övezte a Milan és az Arsenal párharcát. A 2008-as szezonban is összefutott a nyolcad döntőben a két csapat akkor 2:0-val az angolok léptek tovább, így az olaszokat fűtötte a bosszú. A találkozó első percei tapogatózó játékot hoztak, amit a 15. percben Kevin-Prince Boateng kíméletlen bombája zavart meg. A kapott gól után az Arsenal többet birtokolta a labdát, míg a Milan kivárásra rendezkedett be. És igazuk is volt a 38. percben egy Ibrahimovic Robinho összjáték végén az utóbbi bólintott a hosszú sarokba kétgólosra növelve a hazaiak előnyét. Az első játékrészben a Milan még tovább növelhette volna előnyét, de a lövések célt tévesztettek. Ami az Arsenalt illeti, a londoniak a 45 perc még arra sem volt elég, hogy helyzetig jussanak. A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Vermaelen hibáját követően Robinho volt 18-ról ismét eredményes. Wenger csapatának támadójátéka teljesen impotensnek bizonyult, amin még cserékkel sem sikerült a francia mesternek változtatnia. A 79. percben aztán tovább folytatódott az angolok vesszőfutása. Ibrahimovicot egy egyéni akció után szabálytalanul szerelte Djourou saját tizenhatosán belül, amiért a Kassai Viktor által megítélt büntetőt maga a sértett értékesítette. Kialakítva ezzel gyakorlatilag a továbbjutás sorsát is eldöntő 4:0-s végeredményt. A másik szerdai találkozó nemcsak több gólt, de sokkal több fordulatot és izgalmat is hozott. Az a portugál Benfica a Zenitnél járt vendégségben. Nagy kérdés volt, hogy a vendégek hogy fogják bírni a dermesztő orosz telet és mennyire látszik meg a hazaiak játékán a meccshiány. A mérkőzés első félideje ezekre nem derített fényt, de ennek ellenére senkinek sem lehetett panasza a látottakra. A támadófutballt játszó csapatok közül először a vendégek találták meg az utat a kapuhoz. Az oroszok fiatal hálóőre Cardozo szabadrúgást ütötte a 20. percben a lehető legrosszabb helyre, Maxi Pereira elő, aki élve az alkalommal a kapuba bikázta azt. Azonban 7 perc elteltével már 1:1-et mutatott a kijelző Sirokov egy a balszélről beadott labdát juttatott 11 méterről kapásból a jobb alsó sarokba. És bár mindkét fél támadásban maradt a szünetig újabb gólt már nem láthatott a közönség. A 15 perces pihenő nem tett jót a csapatoknak, egészen a 71. minutumig csak a középpályán folyt a játék. Azonban ekkor a brazilokat meghazudtoló támadás végén Szemak szerzett Pazar találatot. Alig 4 perccel a rendes játékidő letelte előtt kiegyenlítettek a „sasok”. Az orosz kapus újabb hibáját Cardozo használta ki, a hálóba kotorva a portásról kipattanó labdát, ám ezzel még nem volt vége a tűzijátéknak. Két perc elteltével Sirokov tette ugyanezt és a bizonytalankodó Artur mellett elhúzva a labdát a kapuba helyezte azt, kialakítva a 3:2-es hazai győzelmet jelentő végeredményt.