Visszaállította előnyét a Kárpáti

Az ukrán női kézilabda-bajnokság 9. fordulójának párharcait egy kivételével, még április 12-13-án rendezték. Ezekben a párharcokban a második helyen álló Podatkovij Unyiverszitetet hazai pályán kétszer is legyőzte hazai pályán a címvédő, de jelenleg az utolsó helyen álló Szparta Krivij Rihet. Az első játéknap 32:17-es míg a másnap 32:26-os kiütéses győzelmet ünnepelhetett az irpinyi közönség. A másik párosításban a Szpartak Kijevet fogadta a Halicsanka Lviv. A fővárosi csapat kellemetlen vendégnek bizonyult, ugyanis első nap 32:17-es vereséget mért ellenfelére. A másnapi visszavágóra már kicsit jobban összekapták magukat a házigazdák, de a vereséget ezúttal sem tudták elkerülni. A végeredmény 23:21-es Szpartak győzelem lett. A harmadik helyszínen Herszonban, elhalasztották a találkozót, ezt a mérkőzést csak április 23-24-én pótolták. Ezen a találkozón a listavezető Kárpáti azzal a nem titkolt céllal lépett pályára, hogy visszaállítsa 9 pontos előnyét a tabellán a Podatkovij Unyiverszitetettel szemben. Az első mérkőzés szoros küzdelmet hozott, amiben 29:25 arányban a Kárpáti bizonyult jobbnak. A másnapi visszavágó első félidejében is fej-fej mellett haladt a két gárda, a szünetre 19:19-el mentek a csapatok. A második játékrészben feljavult az ungvári együttes védekezése és kapusaik is jobb teljesítményt nyújtottak, ennek köszönhetően sikerült ellépnie az ellenféltől Petrovszki mester tanítványainak és 35:28-ra végül megnyerték a találkozót.

A bajnokságban 42 ponttal továbbra is a Kárpáti vezet a 33 pontos Podatkovij Unyiverszitetet és a 29 pontos Szpartak Kijev előtt.