Kígyó mart meg egy 21 éves fiatalt Kárpátalján
Kígyómarás miatt szállítottak kórházba egy 21 éves férfit a Huszti járásban található Leveles (Lopusne) községből – adta hírül a kárpátaljai mentőszolgálat a Facebook-oldalán június 27-én.
Az előzetes információk szerint a fiatal a saját udvarán, a kerti pavilon közelében tartózkodott, amikor véletlenül rálépett egy kígyóra. A megriadt hüllő megharapta a férfi jobb lábát.
A helyszínre riasztott mentőegység ellátta a sérültet, majd a férfit a Volóci Járási Kórházba szállították további kezelésre.
A mentőszolgálat felhívja a figyelmet, hogy a nyári időszakban a kígyók gyakran megjelenhetnek udvarokon, magas fűben, gazdasági épületek, kerti pavilonok vagy tűzifarakások közelében. A szakemberek fokozott óvatosságra intenek, különösen azok számára, akik mezítláb vagy nyitott lábbeliben közlekednek.
Kígyómarás esetén nem szabad a sebet felvágni, kiégetni vagy megpróbálni kiszívni a mérget. A sérült végtagot lehetőség szerint rögzíteni kell, a sérültnek pedig mielőbb orvosi segítséget kell kérnie.
Nyitókép: illusztráció
Kapcsolódó:
