Nem botlottak az éllovasok

Az ukrán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban immár az 5. fordulót rendezték augusztus 5-7 között. A tabella első három helyezettje egyaránt hazai közönség előtt lépett pályára.

Az éllovas Sahtar vendége az idáig meglepően jó formát mutató Krivbász volt. A mérkőzésen a hazaiak léptek fel támadólag, ám a 24. percben egy kontra után mégis a Sahtar tizenhatosán belül alakult ki veszélyes helyzet. A kontra végén leadott lövés kipattanóját Valejev bombázta állítás nélkül kapura, ám Srna bevetődve kezével blokkolta a lövést. A játékvezető azonban vétlenkezezésnek látta az esetet és nem ítélt büntetőt. A 43. percben egy szöglet után megszerezte az előnyt a Sahtar. Srna szögletét Eduardo fejelte az ötös sarkán álló Szeleznyevhez, aki a labdát akrobatikus mozdulattal ollózta a kapuba.

A térfélcsere után 3 perccel újabb hazai gólnak örülhetett a Donbász Aréna. Willian a középpálya bal széléről cselezte be magát középre, majd a tizenhatos vonaláról a baloldalon kiugratta az érkező Sevcsukot, aki védhetetlenül lőtt kapásból a hálóba. A mérkőzést megérdemelten 2:0-ra nyerte a Sahtar. A bányászok örök riválisa a Dinamo az utolsó helyezett Kárpáti Lviv csapatát látta vendégül. A találkozón teljes egészében a fővárosiak akarata érvényesült. A Kárpáti gyakran beszorult saját térfelére és kényetlen volt 11 emberrel védekezni. A lembergiek a rájuk nehezedő nyomást csak a 34. percig állták. Ekkor egy szép támadást követően Popov adta be a labdát a bal szélről, ami kissé lecsúszott. Ekkor úgy tűnt, hogy a vendég kapus kezében elhal ez a támadás is, ám Tlumáknak nem sikerült teljesen megszelídítenie bőrt, ami kiperdült a kezéből. A lecsorgó labdára elsőként a szemfüles Sevcsenko csapott le és a hálóba juttatta azt. A vezetés tudatában sem vett vissza a tempóból a tavalyi ezüstérmes. Az 55. percben Jeremenko szöglete után Vukojevic okos kapáslövése a kapufát érintve kötött ki a hálóban kialakítva ezzel a 2:0-s hazai győzelmet jelentő végeredmény. A szoros élmezőnyhöz tartozó és az EL-ben is pályára lépő Metaliszt Harkivnél az újonc Olekszandrija vendégeskedett. Az összecsapás 41. percében egy szélről jövő beadást csak kitenyerelni tudott a vendég kapus, ám szerencsétlenségére az épp Cristaldo elé pattant, aki okosan visszafejelte azt az üres kapuba. A második hazai találatra egészen a 77. perceg kellett várni. Ekkor Xavier 17 méterről szabadrúgásból tekert a kapuba. A vendégek előtt a 88. percben még felcsillant a lehetőség a pontszerzésre. Egy olekszandrijai szöglet után a kiütött labdát a szélről visszaívelték vendégek a kapu előterébe. A beadás Hitcsenkót egyedül találta az ötösön belül, aki azt fejjel a hálóba juttatta. A hátralévő pár percben már egyik csapat sem volt eredményes, így maradt a 2:1-es hazai győzelem. Az El-ben érdekelt Vorszkla Poltava meglepetésre sima 0:2-es vereséget szenvedett hazai pályán az idei bajnokságban még veretlen Arszenal Kijevtől. Szintén a vendégszurkolók örülhettek az Illicsivec és a Voliny összecsapásán. A luckiak kétgólos vezetése után a hazaiak már csak egy találatot tudtak szerezni, így 2:1-re nyert a Voliny. A Zorja a Metalurgot fogadta Lugánszkban. A mérkőzésen a 3 pont sorsáról egyetlen találat döntött. Ezt gólt a donyeckiek szerezték, ám szerencsétlenségükre saját kapujukba találtak be 1:0-s győzelemhez juttatva ezzel a Zorját. A fordulóban két döntetlen is született. A Tavrija és az Obolony találkozóján nem láttak gólt a szimferopoli Lokomotív stadionba kilátogatók, míg a Odesszában a Csornomorec és a Dnyipro egyaránt egyszer volt eredményes.

A bajnokságot 13 ponttal a Sahtar vezeti az egyformán 11 pontos Dinamo és Metaliszt előtt.