Pontokat veszítettek az éllovasok

Február 18-19-én rendezték az első osztályú ukrán női kézilabda bajnokság 7. fordulójának mérkőzéseit. A forduló párosításai kiélezett és kiegyenlített mérkőzéseket ígértek, hiszen a bajnokság első és negyedik, valamint a második és harmadik helyezettje egymással mérkőzött meg. A fordulóban a sereghajtó Halicsanka Lviv volt szabadnapos.

Az első játéknapon az éllovas Szparta Krivij Rih simán 26:15 arányban győzte le a ZDIJA Zaporizzsja csapatát, míg az ungvári Kárpáti 32:37-es vereséget szenvedett a 3. helyezett ipernyi Podatkovij Unyiverszitet csapatával szemben. A forduló előtt a 6. helyen szerénykedő Szpartak Kijev és az 5. Dnyiprjanka Herszon összecsapása magabiztos 25:18 kijevi győzelemmel zárult.

A második játéknapon az első nap vesztes csapatai közül az ungvári Kárpáti 30:29 és a ZDIJA Zaporizzsja 18:17 arányban tudott revánsot venni az elszenvedett vereségért, míg a játéknap harmadik mérkőzése ezúttal is fölényes 30:20 arányú Szpartak győzelemmel végződött. Ezeknek a győzelmeknek is köszönhetően a Szpartak maga mögé utasította a tabellán a herszoni csapatot és feljött az 5. helyre, az élmezőnyben sem az első négy helyezett kiléte, sem a köztük lévő különbségek nem változtak.

A tabellát így továbbra is 32 pontos Szparta vezeti a 26 pontos Kárpáti valamint a 21 pontos Podatkovij Unyiverszitet előtt.